به گزارش افکارنیوز،

نخست وزیر عراق در مقام فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور روز سه شنبه از تدارک عملیاتی برای بازگرداندن اقتدار و اعتبار کشور و اعمال قانون خبر داد.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش پایگاه خبری «السومریه نیوز»، « مصطفی الکاظمی » نخست وزیر عراق در نشست امروز هیئت دولت عراق گفت:  طرف‌هایی وجود دارند که از وضعیت هرج و مرج و ناآرامی ارتزاق می‌کنند. ما سخت تلاش می‌کنیم تا اقتدار کشور را بازگردانیم و روحیه نیروهای قهرمان خود را که در دوره گذشته ضعیف شده است، افزایش دهیم».

نخست وزیر عراق گفت: «ما عملیات‌هایی برای احیای اقتدار کشور و اجرای قانون داریم و از وزرا هم می‌خواهیم به خواسته‌های تظاهرات‌کنندگان گوش داده  و در برابر چالش‌های پیش روی کشور اقدامات فوری اتخاذ کنند و در برابر افکار عمومی صریح باشند».

الکاظمی درباره تلاش دولتش برای بهبود اوضاع اقتصادی نیز تاکید کرد: «ما نباید اجازه دهیم بوروکراسی اداری مانعی بر سر راه  برنامه‌های دولت شود، زیرا تصمیماتی در هیئت دولت برای اجرای پروژه‌هایی گرفته شده است که در خصوص خدمت به شهروندان است و وزرا باید دائما آنها را دنبال کنند و گزارشی از پیشرفت اجرای آنها ارائه دهند».