به گزارش افکارنیوز،

بر اساس آخرین آمارها تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان از 25 میلیون و 400 هزار نفر فراتر رفته که از این تعداد بیش از 850 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار بین الملل- از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه خبر داد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر اروپا از 4 میلیون نفر فراتر رفته است.

تنها در فرانسه طی 24 ساعت گذشته حدود 5 هزار ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده و تعداد مبتلایان جدید در انگلیس طی روز گذشته 1295 نفر بوده‌اند.

در حال حاضر آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در سطح جهان را داراست و دانشگاه «جانز هاپکینز» روز گذشته خبر داد که  تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از 6 میلیون نفر فراتر رفته است. (جزئیات بیشتر)

پس از آمریکا، برزیل و هند هر کدام بیشتر از 3.5 میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا دارند و بعد از این کشورها نیز روسیه قرار دارد که حدود یک میلیون نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

تعداد موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان بیش از 25 میلیون نفر است که این بدان معناست که آمریکا به تنهایی 24 درصد کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را داراست حال آنکه جمعیت این کشور تنها 4 درصد از جمعیت کل جهان است.