به گزارش افکارنیوز،

ولید جنبلاط، رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان تحریم‌ها علیه جنبش حزب الله لبنان را موجب تضعیف این کشور دانست.

اخبار بین الملل- جنبلاط در اظهاراتی یادآور شد تحریم حزب الله موجب تضعیف آن نخواهد شد بلکه این موجودیت لبنان است که از این طریق به مخاطره می‌افتد.

این سیاستمدار لبنانی از طرح دولت فرانسه برای تشکیل کابینه در این کشور استقبال کرد. جنبلاط گفت فرانسه طرحی بی نظیر برای نجات لبنان دارد.

گفتنی است، مصطفی ادیب در ۱۰ شهریور با کسب ۷۳ رأی به سمت نخست وزیری انتخاب و مأمور تشکیل دولت جدید در این کشور شد. میشل عون، رئیس جمهور لبنان، مصطفی ادیب را مأمور تشکیل کابینه کرد. حزب منتسب به مقاومت در پارلمان هم با نخست‌وزیری ادیب موافقت کرده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز اخیرا در جریان دومین سفر خود به لبنان پس از انفجار‌های بندر بیروت اعلام کرد: طرف‌های سیاسی در لبنان توافق کردند تا ۱۵ روز آینده دولت جدید را تشکیل دهند.

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا طی اظهارنظری مداخله جویانه در خصوص امور داخلی لبنان، مدعی شد حزب‌الله نباید نقشی در دولت آینده این کشور داشته باشد. او بار دیگر نقش مهم حزب‌الله در دفاع از لبنان را نادیده گرفت و مدعی شد مقاومت در این کشور باید هر چه سریعتر خلع سلاح شود.

پس از انفجار اخیر در بندر بیروت لبنان، حسان دیاب در بیستم مرداد از سمت خود استعفا کرد. پس از این انفجار، دلیل حادثه انبار کردن ۲۷۰۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت اعلام شد که کشته شدن حدود ۱۹۰ نفر را در پی داشت.