به گزارش افکارنیوز،

مقامی مسئول در دولت امارات عربی متحده گفت که ابوظبی و تل آویو طی گفت‌وگوهای جاری گشایش متقابل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را بررسی خواهند کرد.

اخبار بین الملل- این مقام اماراتی که نخواست نامش فاش شود، امروز جمعه در گفت‌وگو با روزنامه «اسرائیل هیوم» گفت که این مسئله که امارات در دید و دست‌رس جامعه عربی اسرائیل باشد، حائر اهمیت است؛ چرا که به گفته این مسئول اماراتی، در بین جامعه عربی فلسطین اشغالی (فلسطینی‌ها) در رابطه با تاریخ امارات، «شکاف‌های اطلاعاتی» وجود دارد و ابوظبی از این جهت تلاش دارد رسماً و به طور مستقیم در مناطق عربی-فلسطینی نمایندگی داشته باشد.

او گفت که طی «چند ماه آینده» سفارت خانه امارات در تل آویو و سایر کنسولگری‌ها بازگشایی خواهد شد و صهیونیست‌ها خواهند توانستند روادید ورود به امارات را از طریق این مراکز دریافت کنند.

شهردار صهیونیستی شهر قدس اخیرا به اماراتی‌ها پیشنهاد داده که سفارت خود را به جای تل آویو در شهر قدس باز کنند.

در همین ارتباط، اسرائیل کاتص، وزیر دارایی اسرائیل نیز گفته است که شرکت بنادر دبی که مدیرت چندین بندر در دنیا را برعهده دارد، در حال حاضر، پیشنهادی را برای راه اندازی بندر قدیمی حیفای فلسطین اشغالی را ارائه می‌کند.

رژیم اشغالگر قدس و امارات ماه گذشته بر سر عادی سازی روابط بین خود به توافق رسیدند و درصدد هستند بعد از امضای این توافق در کاخ سفید سفارت‌ها را افتتاح کند.