به گزارش افکارنیوز،

تعدادی از بزرگان قبیله «مراد» که از قبائل معروف یمنی و مستقر در استان «مأرب» در مرکز یمن است، امروز (شنبه) با مسئولان دولت صنعاء دیدار کرده و توافق همپیمانی امضاء کردند.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، در این توافقنامه، بزرگان قبائل «مراد» تعهد دادند که مانع از ورود عناصر وابسته به ائتلاف سعودی ب ه مناطقشان شده و در آزادسازی تمامی استان مأرب از اشغال عناصر وابسته به دولت منصور هادی مشارکت کنند.

این توافقنامه در شرایطی امضاء می‌شود که نیروهای ارتش و کمیته‌های مرکزی یمن پیشروی محسوسی در استان مأرب انجام داده و در مقابل نیز جنگنده‌های سعودی و عناصر وابسته به دولت هادی در ماهها و هفته‌های گذشته بارها قبائل این استان را هدف قرار داده‌اند.

به نوشته الخبر الیمنی، نیروهای صنعاء در روزهای گذشته توانسته‌اند مناطق «المشیریف»، «الصعاتره» و «ال عشه» را به کنترل خود در آورده و از این رو تا مرکز شهرستان «الرحبه» فقط سه کیلومتر فاصله دارند.

پیوستن قبیله مراد به ارتش و انصارالله یمن از آن‌جایی اهمیت پیدا می‌کند که به گفته  «عبدالله الاشرف» سخنگوی منطقه ششم نظامی وابسته به دولت مستعفی یمن، در استان مأرب، اینها تنها قبائل همسو با ائتلاف سعودی هستند که با نیروهای صنعاء می‌جنگند و چیزی به نام ارتش دولت منصورهادی در واقعیت وجود ندارد.

استان مأرب هم اکنون مرکز ثقل درگیری‌های سرنوشت‌سازی است که در صورت پیروزی نهایی ارتش و انصارالله یمن، باید کار دولت مستعفی یمن را تمام شده تلقی کرد. عملیات نیروهای یمنی در این استان از سال گذشته آغاز شده و این نیروها هم اکنون در نزدیکی شهر مأرب قرار دارند. مأرب اصلی‌ترین پایگاه حزب اخوانی الاصلاح بعنوان مهم‌ترین متحد دولت مستعفی یمن به شمار می‌رود.