به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی، « جو بایدن » نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 10 درصد از « دونالد ترامپ » رئیس جمهور کنونی آمریکا پیشتر است.

اخبار بین الملل- بر اساس نتایج نظرسنجی «سی‌بی‌اس نیوز/ یوگاو» که روز یکشنبه منتشر شده، 52 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که به بایدن رای می‌دهند حال آنکه 42 درصد از آنها اعلام کردند که از ترامپ حمایت خواهند کرد.

3 درصد از شرکت کنندگان نیز اعلام کردند که هنوز مطمئن نیستند که به چه کسی رای خواهند داد و 3 درصد دیگر نیز گفتند به شخص دیگری رای می‌دهند.

در این نظرسنجی بخش عمده‌ای از حامیان بایدن کسانی هستند که در مخالفت با ترامپ قصد دارند به بایدن رای دهند. 49 درصد از کسانی که طرفدار بایدن هستند دلیل اصلی رای دادن به وی در انتخابات ماه نوامبر (آبان ماه) را مخالفت با ترامپ اعلام کرده حال آنکه تنها 32 درصد از حامیان بایدن گفته‌اند دلیل اصلی آنها برای رای دادن به وی محبوبیتش است.

نیمی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی عنوان کردند که بایدن اقدام بهتری در مقابله با شیوع ویروس کرونا خواهد داشت این در حالی است که تنها 38 درصد گفته‌اند که ترامپ در مدیریت شرایط شیوع بهتر عمل می‌کند.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به سوالی در این باره که به چه کسی درباره مطمئن بودن واکسن ویروس کرونا اعتماد خواهند داشت که 47 درصد بایدن را انتخاب کرده و 34 درصد به ترامپ رای دادند.

2493 نفر در این نظرسنجی در سرتاسر آمریکا شرکت کرده‌اند. این نظرسنجی بین روزهای 2 تا 4 سپتامبر (12 تا 14 شهریور) و با درصد خطای 2.4 درصدی انجام شده است.