به گزارش افکارنیوز،

رئیس حزب «القوات اللبنانیه» (نیروهای لبنان) با انتقاد از حزب‌الله ، از این حزب خواست سلاح و جنگ و صلح را به دولت واگذار کند.

اخبار بین الملل- «سمیر جعجع» که امروز یکشنبه به مناسبت سالروز «شهدای» این حزب سخنرانی می‌کرد، تلاش کرد همه مشکلات و بحران‌های لبنان را به حزب‌الله گره بزند و این حزب را باعث همه این مشکلات معرفی کند.

او گفت که وقت آن رسیده، حزب‌الله به واقعیت‌های زیادی اعتراف کرده و در سیاست‌ها و اقدامات خود بازنگری کند.

جعجع ادامه داد: «زمان بازگشت به لبنان به معنای واقعی کلمه رسیده است. نمی‌توانیم در سایه تداوم اوضاع مشابه ادامه دهیم و حزب‌الله نمی‌تواند بدون ایجاد تغییر در نگرش و رفتارهای خود و بدون ایجاد تغییر در روابط خود با دولت به عنوان یک حزب‌سیاسی دیگر، ادامه دهد».

رئیس حزب القوات البنانیه، حزب‌الله را به «مداخلات آشکار و توجیه‌ناپذیر در چند کشور عربی» و «تلاش برای اجرای نقشه‌های ایران و افزایش نفوذ در منطقه عربی» متهم کرد، و گفت که این جنبش باید تصمیم جنگ و صلح را به دولت لبنان واگذار کند.

حزب‌الله لبنان اخیرا به دنبال شهادت نیروی خود در حمله هوایی اسرائیل به اطراف دمشق، تأکید کرد که انتقام نیروی خود را خواهد گرفت تا معادله بازدارندگی در برابر تجاوزات نظامی رژیم تل‌آویو به لبنان که از سال ۲۰۰۶ تثبیت شده، پا برجا بماند.

به گزارش روزنامه النهار لبنان، سمیر جعجع که به داشتن مواضع ضد حزب‌الله در لبنان معروف است، به این جنبش توصیه کرد مبادرت به اتخاذ تصمیم «سخت ولی درست» بورزد و در راستای خدمت به لبنان و منافع این کشور بکوشد نه در خدمت کشوری دیگر.