به گزارش افکارنیوز،

 «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر چین را مسئول شیوع ویروس «کووید۱۹» در جهان معرفی کرد.

اخبار بین المللصفحه توئیتر وزارت خارجه آمریکا در پیامی به نقل از پامپئو نوشت: «رئیس‌جمهور دونالد ترامپ متعهد است تا اطمینان حاصل کند که ما چین را به دلیل این ویروس که مشغول از بین بردن صدها هزار نفر در سراسر جهان و میلیاردها دلار از ثروت [جهانی] است، پاسخگو کنیم».

وی همچنین انگشت اتهام را به سمت حزب حاکم چین گرفته و افزود: «ما حزب کمونیست چین را به دلیل [همه‌گیری کرونا] پاسخگو خواهیم کرد».

پامپئو در ماه‌های ابتدایی شیوع این بیماری بارها مدعی شده بود که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد منشأ ویروس کرونا، آزمایشگاهی در ووهان چین بوده و دولت پکن اجازه ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به آزمایشگاه ووهان را نداده است.

با این حال، سرویس اطلاعات فدرال آلمان در واکنش به این ادعای آمریکا یی‌ها گفت اتهام‌زنی‌های آنها تلاشی برای منحرف کردن توجهات از شکست دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، در مهار کردن شیوع ویروس کرونا در این کشور است. 

برآوردهای آماری نشان می‌دهد در آمریکا - که در صدر جدل کشورهای آلوده به این ویروس قرار دارد - تا کنون بیش از  شش میلیون و چهارصد هزار نفر به کووید۱۹ مبتلا شده و نزدیک به ۱۹۳ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.