به گزارش افکارنیوز،

 برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا از اوضاع اسفبار قشر کارگر و متوسط این کشور در ماه‌های اخیر انتقاد کرد و شکاف درآمدی در این کشور را ریشه‌دار دانست.

اخبار بین الملل- سناتور برنی سندرز در پیامی به مناسبت روز کارگر اعلام کرد: هنگام بزرگداشت روز کارگر فراموش نکنیم که در ماه‌های اخیر، در حالی که ثروتمندان بسیار ثروتمندتر شده‌اند، ده‌ها میلیون کارگر شغل خود را از دست داده‌اند و بسیاری از خانواده‌ها به سختی غذا تهیه و از تخلیه (خانه خود) جلوگیری می‌کنند. کنگره باید برای حمایت از کارگران اقدام کند.

این سناتور آمریکایی همچنین در پیام دیگری به شکاف درآمدی شدید در آمریکا اشاره کرد و نوشت: در روز کارگر فراموش نکنیم که طی ۳۰ سال گذشته یک درصد بالای (جمعیت) شاهد افزایش ۲۲ تریلیون دلاری ثروت خود بوده‌اند، این در حالی است که نیمه پایین مردم آمریکا (از نظر درآمدی) در واقع کاهش ثروت داشته‌اند. ما به اقتصادی نیاز داریم که برای همه کارساز باشد، نه فقط برای تعداد معدودی.

رئیس جمهور آمریکا نیز در سخنانی به مناسبت روز کارگر باز هم به تعریف و تمجید از اقدامات دولت خود در بهبود اوضاع اقتصادی پرداخت و مدعی شد در ماه اوت ۱.۴ میلیون فرصت شغلی جدید در آمریکا ایجاد شده است.