به گزارش افکارنیوز،

 ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، سه شنبه اعلام کرد که در این کشور در نیمه اول سال جاری میلادی، عفونت ویروس کرونا در 47 هزار و 712 کودک تشخیص داده شده است.

اخبار بین المللدر این گزارش یادآوری شده است که البته 32 درصد از این کودکان هیچ علائمی بالینی نداشته و نیمی از آنها نیز وضعیت خفیف بیماری را داشتند.

در همین رابطه، "الکساندر گونتسبورگ" مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه "گامالیا" که با همکاری وزارت دفاع این کشور، نخستین واکسن علیه ویروس کرونا را تولید و به ثبت رسانده، امروز در گفتگو با این خبرگزاری اعلام کرد که تحقیقات درباره واکسن ویروس کرونا برای کودکان، ممکن است 9 ماه دیگر آغاز شود. به گفته وی، ابتدا باید آزمایشات مربوط به بزرگسالان بطور کامل انجام و بررسی لازم به روی تأثیرات احتمالی دارو به روی بدن افراد مشخص شود.

این دانشمند روس توضیح داد: «مطالعات به روی استفاده از واکسن علیه عفونت کووید-19 برای کودکان تنها می تواند زمانی آغاز شود که مطالعات به روی بزرگسالان کاملاً به پایان رسیده باشد، یعنی نتایج مرحله سوم آزمایشات پس از ثبت واکسن مشخص شده باشد. این آزمایشات 3 الی 4 ماه بطول خواهد انجامید و مطالعات روی نتایج آن حداقل شش ماه دیگر زمان می‌برد. بدین ترتیب کار به روی واکسنی مناسب کودکان حداقل نه ماه دیگر آغاز خواهد شد.»

گونتسبورگ همچنین یادآور شد که برای کنترل اطمینان بخش شیوع عفونت ویروس کرونا، واکسینه کردن دو سوم جمعیت، یعنی 70-75 میلیون نفر، ضروری است، بنابراین هنوز نمی‌توان در خصوص پیروزی کامل بر ویروس کرونا صحبت کرد.