به گزارش افکارنیوز،

 به نظر می‌رسد که از زمان دیدار « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با «سید حسن نصرالله » دبیر کل حزب‌الله لبنان٬ صهیونیست‌ها همچنان درگیر این موضوع و صحبت‌هایی که میان دو طرف رد و بدل شد هستند. در همین راستا روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» نوشت که دیدار سید نصرالله و اسماعیل هنیه موجب تقویت روابط مستقیم حماس با ایران می‌شود.

اخبار بین المللاین روزنامه صهیونیستی افزود که دیدار علنی سید نصرالله و هنیه دو هدف را دنبال می‌کرد: مقابله با معامله قرن و مخالفت قاطع با هرگونه عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و تل‌آویو٬ و نیز وحدت محور مقاومت در برابر فشارها و تهدیدها.

روزنامه مذکور صهیونیستی در ادامه نوشت که همه این موضوعات نشان می‌دهد که حماس تلاشی برای پنهان کردن آنکه بخشی از محور ایرانی است ندارد.

روزنامه اسرائیل هیوم همچنین به محتوای بیانیه حزب‌الله پس از دیدار هنیه با سید حسن نصرالله پرداخته و اعلام کرد: طبق بیانیه این سازمان لبنانی٬ دو طرف درباره قدرت روابط میان حزب‌الله و حماس که مبتنی بر اعتماد و برادری و سرنوشت مشترک است صحبت کردند.

این روزنامه اشاره کرد:رهبران دو سازمان درباره تحولات سیاسی و نظامی در اسرائیل٬ لبنان و منطقه صحبت کردند٬ نصرالله و هنیه می‌دانند که سیستم روابط میان حزب لیکود و آبی‌سفید٬ دست کم در اوج نیست و همین موضوع بر عدم ثبات سیاسی اسرائیل در درگیری‌ها تأثیر می‌گذارد.

روز یکشنبه «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان میزبان «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و شیخ «صالح العاروری» معاون وی و هیئت همراه آنها بود.

طرفین در این دیدار درباره تحولات سیاسی و نظامی فلسطین و لبنان و منطقه و خطراتی که متوجه مسئله فلسطین است به ویژه طرح ضد فلسطینی معامله قرن و پروژه عادی‌سازی رسمی عربی با رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و نیز مسئولیت امت اسلامی در قبال این موضوع بحث کردند.

اسماعیل هنیه سه‌شنبه هفته گذشته برای نخستین بار از سال 1993 تاکنون وارد لبنان شد و با مقامات و شخصیت‌های بارز این کشور و نیز از اردوگاه آوارگان فلسطینی در لبنان نیز دیدار کرد.