به گزارش افکارنیوز،

 نامزد دموکرات‌ها معتقد است دولت دونالد ترامپ با انگیزه‌های سیاسی به تولید واکسن کرونا ، که هنوز تمامی آزمایش‌های بالینی را پشت سر نگذاشته، مجوز داده است.

اخبار بین الملل- جو بایدن، که انتقاد از کارنامه عملکرد ترامپ در مدیریت بحران کرونا بخش عمده‌ای از کارزار انتخاباتی او را تشکیل می‌دهد، اعلام کرد: چه کسی تائید می‌کند که تصمیم دولت در مورد چراغ سبز دادن به (تولید) واکسن کووید-۱۹ از انگیزه‌های علمی و نه سیاسی نشات می‌گیرد؟ ما باید اظهارات بدون سانسور کمیته مشورتی واکسن سازمان غذا و دارو آمریکا و دکتر فائوچی را در مورد کارایی و ایمنی (این واکسن) بشنویم.

دولت ترامپ به تازگی از آمادگی برای عرضه واکسن کرونا دو روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داد. بر این اساس، دولت آمریکا به ایالت‌های این کشور اعلام کرده است خود را برای توزیع واکسن کرونا در اول ماه نوامبر (۱۱ آبان ماه) آماده کنند.

این در حالی است که رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در واکنش به تلاش «دونالد ترامپ» برای صدور مجوز اضطراری واکسن کرونا به او هشدار داد. فائوچی که از اعضای اصلی کمیته کاخ سفید برای مبارزه با کرونا نیز هست، در هشدار خود خطاب به ترامپ گفت تایید شتاب‌زده واکسن کرونا و انجام آن بدون طی مراحل کامل آزمایش‌ها می‌تواند تلاش‌ها برای واکسینه کردن شهروندان را تحت تأثیر قرار دهد.

ترامپ اخیرا از مجوز سازمان غذا و داروی این کشور (FDD) برای درمان بیماران کرونا با استفاده از روش تزریق پلاسمای خون تقدیر کرد و آن را مورد تایید قرار داد. گفته می‌شود این اقدام ترامپ در واکنش به خبر منتشر شده از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، برای روانه بازار کردن واکسن کرونا ظرف مدت کمتر از دو ماه بوده است. هرچند کاخ سفید چنین مسئله‌ای را منکر شد.

بسیاری از ناظران و مقامات سیاسی در آمریکا بر این باورند که ترامپ تولید واکسن کرونا را مفر نجات خود در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر می‌داند و به همین دلیل قصد بهره برداری سیاسی از این مسئله را دارد؛ موضوعی که با جان مردم کشورش ارتباط مستقیم دارد.