به گزارش افکارنیوز،
کامالا هریس، معاون جو بایدن،نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری در سخنانی گفت رئیس جمهور آمریکا می‌دانست که ویروس کرونا کشنده‌تر از آنفلوانزا است و اکنون، ۱۹۰ هزار آمریکایی کشته شده اند.
 
اخبار بین الملل - کامالا هریس در حساب توئیتری خود نوشت: ترامپ در ماه فوریه می‌دانست، او می‌دانست که ویروس کووید ۱۹ از طریق هوا منتقل می‌شود. او می‌دانست که این ویروس کشنده‌تر از آنفلوانزا است. او می‌دانست که این ویروس فقط برای افراد مسن و آسیب پذیر خطرناک نیست. او عمداً همه گیری را کوچک جلوه داد و اکنون، ۱۹۰ هزار آمریکایی کشته شده اند.
 
کامالا هریس: ترامپ از قصد کرونا را کوچک جلوه داد
 

روز گذشته خبرگزاری رویترز اعلام کرد با افزایش شمار قربانیان ناشی از کرونا ، آمار مرگ و میر‌های ناشی از این بیماری در آمریکا در روز  چهارشنبه به ۱۹۰ هزار نفر نزدیک شده است. این در حالی است که موارد جدید ابتلا به کرونا در میانه غربی آمریکا مانند ایالت‌های آیوا و داکوتای جنوبی رو به افزایش بوده و نشانگر آن است که این مناطق در حال تبدیل شدن به مناطق قرمز هستند.

بر اساس گزارش رویترز، ایالت آیوا یکی از بالاترین موارد ابتلا را در آمریکا داراست؛ بطوری که ۱۵ درصد از آزمایش‌های انجام شده کرونا در هفته گذشته مثبت اعلام شدند. همچنین بر اساس تحلیل‌های رویترز، میانگین آزمایش‌های مثبت در ایالت داکوتای جنوبی به ۱۹ درصد می‌رسد و در داکوتای شمالی نیز این عدد به ۱۸ می‌رسد.

گفتنی است تا کنون بیش از ۲۸ میلیون نفر در سرتاسر جهان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، بیش از ۹۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.