به گزارش افکارنیوز،

از اتحادیه اروپا خواست مادامی که آنکارا کشتی‌های خود را از مناطق مورد مناقشه در مدیترانه شرقی عقب نکشیده، «تحریم‌های معنی داری» را علیه ترکیه اعمال کند.

اخبار بین الملل - «کیریاکوس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان در مقاله‌ای که در روزنامه‌های «تایمز» انگلیس، «فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ» آلمان و «لو موند» فرانسه چاپ شد، اعلام کرد: ما نیازمند گفتگو هستیم؛ اما نه زیر تهدید سلاح قرار داریم. آنچه که امنیت و ثبات کشورم را تهدید می‌کند، سلامت و ایمنی تمامی اعضای اتحادیه اروپا را نیز تهدید می‌کند.

او در ادامه نوشت: این ماه، رهبران اتحادیه اروپا پاسخ خود را به ترکیه مشخص خواهند کرد. اگر ترکیه (کشتی ها) و دارایی‌های دریایی خود را (از منطقه مورد مناقشه) خارج نکند، تحریم‌های معنا دارای باید اعمال شود.

نخست وزیر یونان همچنین در ادامه نوشت: اگر اروپا می‌خواهد از قدرت ژئوپلیتکی واقعی را تمرین کند، به راحتی نمی‌تواند از ترکیه جنگ طلب دلجویی کند.

ترکیه گفته است هنوز زمان دارد تا از تحریم‌ها جلوگیری کند.

نخست وزیر یونان همچنین در خصوص ترکیه گفت: آن‌ها باید به میز (مذاکره) بازگردند و کار را از نقطه‌ای که رها کردند، زمانی که از مذاکرات اکتشافی در سال ۲۰۱۶ خارج شدند، آغاز کنند. آنوقت در صورتی که ما موافق نباشیم، باید به (دادگاه) لاهه مراجعه کنیم.

گفتنی است قرار است امانوئل مکرون، نخست وزیر فرانسه امروز پنجشنبه در خصوص روابط ترکیه با نخست وزیر یونان گفتگو کند.

قرار است دو طرف در نشستی در جزیره فرانسوی «کرس» در کنار رهبران پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، قبرس و مالت به گفتگو بنشینند.