به گزارش افکارنیوز،

طبق نتایج تحقیقاتی که در نشریه «نیچر» (طبیعت) به چاپ رسیده است، ایالات متحده به واسطه محدودیت‌های خود در انجام تست کرونا ، آمار واقعی مبتلایان به این ویروس ناشناخته را دستکم گرفته‌اند و آمار واقعی مبتلایان به «کووید-۱۹» در آمریکا سه تا ۲۰ برابر بیشتر از آمار رسمی است.

اخبار بین الملل- بنا بر گزارش خبرگزاری شبکه «الجزیره»، تیم محققان به ریاست «شان وو» از بخش اپیدمولوژی و آمار زیستی دانشگاه «کالیفرنیا»، برکلی اعلام کردند که ایالات متحده به طور عمده افرادی را که علائم بیشتر از خفیف تا شدید دارند را مورد آزمایش کرونا قرار می‌دهد و افرادی که علائم خفیف دارند یا بدون علامت هستند، به ندرت مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

تیم محققان مذکور میزان تست‌هایانجام شده در هر ایالت آمریکا را بین فوریه تا آوریل را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و تست‌های ناقص و نادرست را اصلاح کردند و به مغایرت‌هایی میان ایالات آمریکا پی بردند به طوریکه میزان انجام آزمایشات کرونا در شمال غربی و شمال شرقی آمریکا بیشتر بود و سطح آزمایش در جنوب و میانه غربی این کشور کمتر بود.

طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، تاکنون ۱۹۰ هزار و ۸۱۵ نفر از مردم ایالات متحده آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و در مجموع ۶ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۲۰ نفر از مردم این کشور نیز به این ویروس ناشناخته مبتلا شده‌اند.

پیش از این نیز بسیاری از کارشناسان بهداشت و درمان نیز برآورد کرده بودند که آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بیشتر از آمار رسمی است.