به گزارش افکارنیوز،

وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات اخیر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و حمله لفظی او علیه رجب طیب اردوغان ، تاکید کرد که آنکارا پیش از این برنامه‌های فریبکارانه پاریس در حوزه سیاست خارجی را شکست داده است.

اخبار بین الملل- ترکیه این را هم گفته که اظهارات اخیر مکرون حاکی از خوی متکبرانه اوست و اهداف سنتی استعمارگرایانه  فرانسه را فاش می‌کند.

در بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه ترکیه در پاسخ به سخنان مکرون، تصریح شده که اظهارات مکرون بازتاب ناتوانی و ناامیدی وی است.

مکرون اخیرا طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما باید با دولت ترکیه سخت‌گیرانه رفتار کنیم. لیاقت مردم ترکیه بیش از دولت اردوغان است». مکرون فعالیت‌های ترکیه در شرق مدیترانه را غیرقانونی توصیف کرد و از دولت ترکیه خواست که به آن‌ها پایان دهد».

در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده: «ماکرون هر روز به طور جدی به رئیس جمهور ما حمله می‌کند، زیرا ما بازی‌های کثیف آن‌ها را فاش کرده و برنامه‌های فریبکارانه آن‌ها در سیاست خارجی را ناکام گذاشته‌ایم».

در این گزارش آمده، اردوغان یکی از رهبرانی است که با بیشترین رای در اروپا انتخاب شده در حالی که حمایت مردمی مکرون رو به زوال است.

ترکیه تاکید کرده که مکرون صلاحیتی در تعریف محدوده‌های دریایی در شرق مدیترانه ندارد و باید به جای حمایت کورکورانه از یونان و قبرس، مقدمات گفت‌وگو بین آنکارا و آتن را فراهم کند.