به گزارش افکارنیوز،

 روز گذشته ستاد فرماندهی ارتش لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان‌های ارتش انواع مختلفی از مواد شیمیایی را در یکی از بندرهای بیروت کشف و آنها را با روش علمی بررسی کردند. 

اخبار بین المللدر این بیانیه آمده که یگان‌های ارتش همچنان به کشف مواد موجود در بندر بیروت ادامه می‌دهند و در انبار شماره 15 چند نوع ماده شیمیایی کشف کرده‌اند. 

همچنین طبق بیانیه ارتش لبنان مواد مذکور به مکانی امن منتقل شد٬ تا خطری برای سلامت شهروندان ایجاد نکند.

بندر بیروت به عنوان بندر دریایی اصلی لبنان روز پنجشنبه نیز شاهد یک آتش‌سوزی در انبار روغن و لاستیک بود که  زیه نجم رئیس کمیته کار و مشاغل لبنان در اظهاراتی که خبرگزاری اسپوتنیک منتشر کرده است، اظهار داشت بر اساس گزارشهایی که از اتاق اضطراری دریافت شده، علت آتش سوزی در اسکله بیروت ناشی از اشتباه فنی یکی از کارگران بوده است.

پیش از این هم در روز چهارم آگوست در نزدیکی بندر بیروت یک انفجار بزرگ رخ داده بود که طی آن  صدها خانه تخریب و صدها خودرو آسیب دید، شیشه خانه ها در بسیاری از مناطق پایتخت لبنان شکسته شد، به گفته مقامات ، علت این کار منفجر شدن 2750 تن نیترات آمونیوم  بود که توسط گمرک در سال 2014 ضبط و در انبار ذخیره شده است. 190 نفر جان خود را از دست دادند ، بیش از 6 هزار نفر زخمی شدند و 300 هزار نفر هم بی خانمان شدند.