به گزارش افکارنیوز،

 پس از اعلام عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی ، گلعاد اردان، نماینده دائم این رژیم در سازمان ملل از گفتگوی گرم و صمیمانه با همتای بحرینی خود خبر داد.

اخبار بین المللاو گفت: در این گفتگو برقراری روابط دیپلماتیک میان منامه و تل آویو را به همدیگر تبریک گفتیم.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با توزیع پیامی میان روزنامه نگاران در مقر سازمان ملل در نیویورک اعلام کرد: ما همچنین توافق کردیم که برای بررسی همکاری در سازمان ملل در زمینه نوآوری و توسعه اقتصادی در راستای منافع طرفین دیدار کنیم.

او مدعی شد: گسترش دایره صلح در خاورمیانه می‌تواند سازمان ملل را نیز تغییر دهد.

اردان افزود: ما در حال ورود به دوره جدیدی هستیم که می‌توانیم در مورد مسائل امنیتی و رونق اقتصادی اسرائیل و کشور‌های عربی آشکارا با هم کار کرده و با چالش‌هایی که ثبات خاورمیانه را تهدید می‌کند، مقابله کنیم.

در حالی که تنها ۲۹ روز از اعلام خیانت امارات مبنی بر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌گذرد، رئیس‌جمهور آمریکا دیروز جمعه اعلام کرد بحرین و رژیم صهیونیستی به توافقی برای عادی‌سازی روابط دست پیدا کرده‌اند و به گفته مشاور ارشد ترامپ این توافق شامل افتتاح سفارت برای طرفین قرارداد است.

بحرین، آمریکا و رژیم صهیونیستی در بیانیه مشترک خود از نقش پیشرو امارات در اعلام برقراری روابط کامل دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی تقدیر کردند.

پادشاه بحرین نیز در تماس تلفنی با ترامپ و نتانیاهو بر ضرورت دستیابی صلح فراگیر به عنوان یک گزینه راهبردی تاکید کرد؛ پادشاه بحرین که با این اقدام جنایتی علیه مردم فلسطین مرتکب شده است، مدعی شد خواستار صلح عادلانه مطابق با راه‌حل تشکیل دو دولت و قطعنامه‌های بین‌المللی است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی نیز مدعی شد که کشور‌های عربی دیگری به زودی برقراری روابط خود با این رژیم را اعلام خواهند کرد.