به گزارش افکارنیوز،

«یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی ، در گفت‌وگویی به سازش دولت‌های امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل- او به وبگاه العهد گفت که مردم فلسطین و ملت‌های عرب پس از توطئه‌هایی که برای از میان بردن مسأله فلسطین کلید خورده، باید به خود و مقاومتشان تکیه کنند.

او در ادامه از ملت‌های عرب خواست تا برای ساقط کردن پروژه‌هایی که با هدف از بین بردن مسأله فلسطین کلید خورده‌اند، به پا خیزند.

«الحساینه» افزود: علی رغم تمامی توطئه‌ها و خیانت‌های بزرگی که مسأله فلسطین با آن مواجه است، بار مسئولیت حفظ آرمان فلسطین بر دوش ملت‌های آگاهی است که با دقت رخدادها را رصد می‌کنند و به زودی تمامی طرح‌هایی که برای کنار زدن آرمان فلسطین تلاش می‌کنند، از میان خواهند رفت.»

او در خطاب به امارات و بحرین گفت: «جریان سازش جدایی خود را از مسأله فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی اعلام کرده و با طرح آمریکا در منطقه برای مقابله با قدرت‌های هوشیار منطقه همچون ایران و ترکیه همراه شده است و در صدد ایجاد ائتلاف با اسرائیل برای مواجهه با تمامی نیروهای آزادیخواه و مردم استقلال‌طلب منطقه است.»

این عضو عالی‌رتبه جنبش جهاد اسلامی همچنین خواستار ایجاد یک استراتژی ملی جدید در فلسطین برای مقابله با توطئه‌های ضد فلسطینی شد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب (دیشب) اعلام کرد، بحرین و رژیم صهیونیستی ظرف یک ماه آینده روابط خود را عادی‌سازی می‌کنند. این خبر که پس از عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود با موجی از واکنش‌های فلسطینی روبرو شد.