به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت »نوشت که عادی سازی روابط میان بحرین و امارات خدمتی بزرگ به « دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در رقابت انتخاباتی‌اش است و همچنین راه را برای عربستان هموار می‌کند تا پا جای پای بحرین بگذارد.

 اخبار بین الملل- این روزنامه افزود که بحرین مهم ترین کشور عربی در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست؛ اما برقراری روابط با این کشور تحولی است که در افزایش (مشروعیت ) رژیم صهیونیستی به عنوان (کشوری) دارای حاکمیت، در چشم همسایگان عربی نقش دارد. بحرین با رژیم صهیونیستی مانند امارات در زمینه فرهنگی، تجاری و ورزشی از سال 1990 به صورت غیررسمی در ارتباط بودند.

یدیعوت آحارونوت تصریح کرد که بیشتر شهروندان بحرین بر خلاف امارات و عمان، شیعه با عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل به شدت مخالف هستند.

این روزنامه نوشت: اهمیت توافق با بحرین عمدتا از ناحیه روابط میان بحرین و عربستان نشأت می گیرد و براساس نظریه کارشناسان ، این توافق نامه تحت تأثیر « محمد بن سلمان» ، ولیعهد سعودی شکل گرفته ، تا روزی بتواند با رژیم صهیونیستی در بعد گسترده‌تری عادی سازی کند.

این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد که دلیل دیگری برای برقراری روابط اعراب با اسرائیل وجود دارد و آن تمایل ترامپ به تحقق دستاورد دیپلماتیک دیگری است که به او در انتخابات آتی ریاست جمهوری کمک و چه بسا فرصتی برای دستیابی او به جایزه صلح نوبل فراهم می‌کند‌. «جراد کوشنر»، داماد و مشاور ترامپ با جدیت برای این مسئله تلاش می‌کند هرچند که فرصت زیادی وجود ندارد.

روزنامه مذکور صهیونیستی اعلام کرد که بدون شک عادی‌سازی روابط با بحرین در تقویت قدرت اسرائیل برای برخورد اطلاعاتی و حتی نظامی با (تهدیدات ایران) نقش دارد و هدف این نیست که بحرین به جای ما بجنگد؛ اما به ما امکان دستیابی به خدمات مختلف را می‌دهد. همچنین بحرین می‌تواند به بازاری برای تکنولوژی اسرائیل تبدیل شود؛ اما با وجود اینکه عادی‌سازی روابط میان بحرین و اسرائیل بیشتر به نفع ترامپ و بن سلمان است، تحول خوبی است.

رسانه‌های صهیونیستی به نوبه خود اعلام کردند که بحرین قبل از تصمیم برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل ازعربستان اجازه گرفته این درحالی است‌که از مدت‌ها قبل صدها شرکت صهیونیستی با مقامات و شرکت‌های فعال در بحرین در تماس بودند.

یک تحلیلگر صهیونیست در شبکه ‍13 رژیم صهیونیستی گفت که منابع خلیج فارس امروز به ما اعلام کردند که عربستان عادی سازی روابط را به بحرین دیکته کرد و بحرین تحت حمایت عربستان است و موضع مستقلی ندارد .

رسانه‌های صهیونیستی فاش کردند که گام بعدی ترامپ، اعلام پروازهای مستقیم میان اسرائیل و مغرب است.