به گزارش افکارنیوز،

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی سرتاسری انجام شده، « جو بایدن » نامزد دموکرات‌ها در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا 5 درصد از « دونالد ترامپ » رئیس جمهور کنونی آمریکا پیش است.

اخبار بین الملل- در این نظرسنجی که توسط شبکه خبری «فاکس‌نیوز» انجام شده و نتایج آن روز یکشنبه منتشر شد بایدن توانسته 51 درصد آرای شرکت کنندگان را در این نظرسنجی و ترامپ 46 درصد آرا را بدست بیاورد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که بایدن در میان زنان، حومه نشینان، سالمندان، اسپانیایی‌تبارها و آفریقایی آمریکایی‌ها پیشتاز است حال آنکه ترامپ در میان را‌ی دهندگان سفید پوست، مردان، رای‌دهندگان روستایی، کاتولیک‌های سفید پوست و کهنه سربازان پیشتاز است.

حمایت رای دهندگان از بایدن در مقابل ترامپ درباره موضوع نابرابری نژادی 12 درصد، مدیریت ویروس کرونا 8 درصد، مراقبت‌های بهداشتی 8 درصد، انتصاب‌های دادگاه عالی 7 درصد و موضوع مهاجرت 7 درصد بوده است.

تنها موضوعی که ترامپ توانسته برتری خود را نسبت به بایدن حفظ کند در زمینه اقتصاد بوده که 5 درصد از بایدن پیشتاز است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 87 درصد از شرکت‌کنندگان نگرانی بی‌کاری بوده و 83 درصد نیز نگران همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

در این نظرسنجی بخش عمده‌ای از مردم از نحوه واکنش رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند و تنها 11 درصد از مردم معتقدند که این ویروس به طور کامل تحت کنترل قرار دارد.

این نظرسنجی از 1311 رای دهنده به صورت ثبت نامی و بین روزهای 7 تا 10 سپتامبر (17 تا 20 شهریور) و با حاشیه خطای 2.5 درصد انجام شده است.