به گزارش افکارنیوز،

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها از تداوم نارضایتی‌های شهروندان آمریکا از عملکرد « دونالد ترامپ » رئیس جمهور این کشور  به ویژه  در مواجهه با کرونا حکایت دارد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «هیل» این نظرسنجی نشان داد از هر سه آمریکایی، دو نفر از عملکرد ترامپ  در مواجهه با کرونا ناراضی بودند. این نظرسنجی مشترک شبکه خبری «ای بی سی نیوز» و موسسه «ایپسوس» نشان داد که 65 درصد شرکت کنندگان از نحوه مدیریت ترامپ در قبال کرونا ناراضی هستند و تنها 35 درصد از اقدامات ترامپ در مبارزه با کرونا حمایت کردند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که اکثریت شهروندان آمریکا اعتقادی به سخنان ترامپ  درباره همه گیری کرونا ندارند. در این نظرسنجی مشخص کرد تنها دو سوم جمهوریخواهان به سخنان ترامپ درباره کرونا اعتقاد دارند.این نظرسنجی مورخ 11 و 12 سپتامبر (جمعه و شنبه 20 و21 شهریور) با مشارکت 533 نفر و با حاشیه خطای 4.7 درصد انجام شد.

در این نظرسنجی مشترک 67 درصد بر این باور بودند که اقدامات ترامپ برای مهار کرونا کُند بوده است.

نتایج یک نظرسنجی جدید  دیگر در ۶ ایالت کلیدی آمریکا نشان می‌دهد  اکثریت رأی‌دهندگان بالقوه در این کشور نسبت به متناسب بودن توانمندی‌های ذهنی (روان‌شناختی) هر دو نامزد  ریاست ‌جمهوری آمریکا با توانمندی‌های مورد نیاز برای تصدی این سمت تردید دارند.

این نظرسنجی توسط مرکز پژوهشی CNBC-Change در شش ایالت آریزونا، فلوریدا، میشیگان، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین انجام شده است. نتایج این نظرسنجی از آن جهت که ۶ ایالت مذکور جزو ایالت‌های «چرخشی (خاکستری)» محسوب می‌شوند، حائز اهمیت است. ایالت‌های چرخشی، ایالت‌هایی هستند که قطعیتی درباره پشتیبانی رأی‌دهندگان از حزب دموکرات یا جمهوری‌خواه در آنها وجود ندارد.