به گزارش افکارنیوز،

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر مستندی تحت عنوان «ما خفی اعظم»، (آنچه پنهان است، بس عظیم است) را به نمایش گذاشت که در آن  اسماعیل هنیه ، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت فلسطین (حماس) در گفت‌وگو با این شبکه تلویزیونی اعلام کرد جرد کوشنر ، داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا خواسته است با او و رهبران این جنبش دیدار و گفت‌وگو کند ولی این دیدار صورت نگرفت و او این دیدار را نپذیرفته است چون این گفت‌وگو مسموم بود.

اخبار بین المللرئیس دفتر سیاسی حماس گفت که کوشنر طی ماه‌های گذشته بعد از اعلام معامله قرن از طریق واسطه‌هایی به ما در حماس پیامی فرستاد که خواهان دیدار است و حاضر است در هر کجا چه پایتخت عربی چه پایتخت اروپایی با رهبران حماس از نزدیک دیدار و در مورد تحولات فلسطین به ویژه غزه گفت‌وگو کند. ما چون فهمیدیم و این گونه برآیند داشتیم که این گفت‌وگو مسموم است؛ چرا که مربوط معامله قرن است، مربوط به سلاح مقاومت و تشکیل دولت فلسطین در کرانه باختری است؛ برداشتمان ما را بر این داشت که از دیدار با کوشنر سرباز بزنیم و در این برهه از زمان، با هرگونه مذاکره چه زیر میز و چه روی میز مخالفت کنیم.

 این در حالی است که جرد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید در تلاش برای کاستن از بار فشار‌های عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی، سازش امارات و بحرین با صهیونیست‌ها را فرصت قرار گرفتن منافع ملی این کشور‌ها ورای منافع فلسطین دانست و مدعی شد عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی به آن‌ها فرصت در اولویت قرار دادن منافع ملی خود نسبت به منافع فلسطین را می‌دهد.

در همین حال روز گذشته دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین (فتح) تاکید کرد سرنگونی رژیم‌های دست‌نشانده عربی به دست تاریخ و مردمشان به توهمات آن‌ها درباره عادی‌سازی روابط با اشغالگران پایان می‌دهد.