به گزارش افکارنیوز،

 دونالد ترامپ، رئیس جمهورآمریکا، خواستار صدور سریع حکم اعدام برای فردی شد که روز یکشنبه به دو افسر پلیس را در کامپتون در ایالت کالیفرنیا شلیک کرد.

اخبار بین الملل- پیش از این کلانتری شهر لس‌آنجلس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک معاون مرد و یک معاون زن کلانتری در حالی که در خودروی خود نشسته بودند، هدف تیراندازی قرار گرفتندو به شدت زخمی شدند و هم‌اکنون هر دو در وضعی بحرانی قرار دارند. هر دو آنان تحت عمل قرار دارند. فرد مظنون هنوز آزاد است.»

در پی این حادثه ترامپ و دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، در توئیت‌هایی به این موضوع پرداختند. در حالی که در آمریکا عبارت «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، به شعار معترضان به نژادپرستی در این کشور تبدیل شده است، پسر ترامپ در توئیت خود با اشاره به یونیفرم آبی این افسران پلیس نوشت: «جان آنان اهمیت دارد. جان آبی‌ها اهمیت دارد.»

رئیس‌جمهور آمریکا هم در پاسخ به این توئیت نوشت: «اگر آنان (پلیس‌های مورد هدف قرار گرفته) بمیرند، حکم اعدام سریع برای قاتل آنان صادر می‌شود. تنها راه برای جلوگیری از وقوع این (نوع حوادث)!

 این توئیت ترامپ در حالی منتشر می‌شود که او علی‌رغم سکوتش در قبال هفت‌تیرکشی طرفداران خود علیه معترضان به نژادپرستی، در چارچوب مواضع مداخله‌جویانه خود، ۱۳ شهریور (۳ سپتامبر) با ارسال توئیتی از ایران خواست نوید افکاری، یک متهم به قتل که در سال ۹۷ فردی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود،  اعدام نکند.

در پی آن هم مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه تهران، خواستار لغو این حکم شد.