به گزارش افکارنیوز،

منابع دیپلماتیک از دیدار مقامات یونان و ترکیه در «بروکسل» پایتخت بلژیک برای کاهش تنش‌ها در شرق مدیترانه خبر دادند.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «اکاثی مرینی» منابع دیپلماتیک  روز دوشنبه گفتند که نمایندگانی از یونان و  ترکیه قرار است در بروکسل، مقر ناتو روز سه شنبه دیدا کنند. قرار است در این ملاقات مباحث نظامی جهت کاسته شدن از تنش‌ها مطرح شود.«ینس استولنتبرگ» دبیرکل ناتو مدت‌هاست که تلاش دارد دو طرف را برای حل مشکلات پای میز مذاکره بیاورد.

یک روزنامه نزدیک به دولت ترکیه نیز بازگشت یک  کشتی حفاری ترکیه به پایگاه خود در «آنتالیا» و برگزاری این نشست را نتیجه تلاش‌های دبیر کل ناتو دانست. این در حالی است که وزیر انرژی ترکیه روز  یکشنبه ادعا کرد که بازگشت این کشتی با پایگاه خود براساس برنامه معمول و براساس برنامه نگهداری صورت گرفته است.

نخست وزیر یونان روز یکشنبه گفت بازگشت کشتی  تحقیقاتی ترکیه به پایگاه خود در جنوب این کشور، اولین گام مثبت برای کاهش تنش با آنکارا بر سر منابع طبیعی دریایی است. «کریاکاس میتسوتاکیس»  نخست وزیر یونان در جمع خبرنگاران در این باره گفت: «بازگشت کشتی "اروک ریس" ترکیه اولین قدم مثبت است ،امیدوارم تداوم وجود داشته باشد. ما میخواهیم با ترکیه گفت وگو کنیم اما بدون اقدام تحریک کننده.»

وی گفت: «گفت وگو تنها راه مقابله با تنها مشکل بین دو کشور است.برداشت اولین قدم (توسط ترکیه) منجر به  بهبود اوضاع در روابط دو جانبه خواهد بود.»