به گزارش افکارنیوز،

 مرکز خدمات مالی آمریکا اعلام کرد هکر‌ها به یکی از اپلیکیشن‌های پرداخت برای ایجاد اختلال در پرداخت هزینه‌های درمان کهنه سربازان آمریکا یی دسترسی پیدا کرده اند. اداره امور کهنه سربازان آمریکا نیز روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد اطلاعات خصوصی حدود ۴۶۰۰۰ کهنه سرباز در این حمله هکری به خطر افتاده است.

اخبار بین المللبر اساس گزارشی که مرکز خدمات مالی آمریکا به این اداره داده است هکر‌ها از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی استفاده و از دستورالعمل‌های احراز هویت بهره برداری کرده‌اند.

بنا بر اعلام اداره امور کهنه سربازان آمریکا دسترسی به سیستم‌های مورد حمله قرار گرفته به طور موقت غیرفعال شده تا بررسی‌های جامع انجام و از نقض‌های احتمالی داده‌ها در آینده جلوگیری شود.

در سال‌های اخیر، چندین آژانس فدرال در آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفته است. از جمله نقض داده‌های در سال ۲۰۱۸ در سرویس پستی آمریکا، که اطلاعات شخصی تقریبا ۶۰ میلیون نفر را فاش کرد.

در اوایل سال جاری نیز آژانس سیستم‌های اطلاعاتی دفاعی مورد نقض داده قرار گرفت که بر اثر آن اطاعات ۲۰۰ هزار نفر در معرض تهدید و افشا قرار گرفت. در سال ۲۰۱۵، تقریباً ۲۱.۵ میلیون کارمند فدرال، بازنشسته و دیگر افراد تحت تأثیر حمله سایبری هکر‌هایی قرار گرفتند که دفتر مدیریت پرسنل را هدف قرار دادند.