به گزارش افکارنیوز،

«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در پیامی در توئیتر « دونالد ترامپ » رئیس جمهور این کشور را مسئول شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور دانست.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «دونالد ترامپ مسئول ویروس کووید-19 نیست اما وی مسئول شکست در واکنش به آن و دروغ گفتن به مردم آمریکاست.»

 دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (سه‌شنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته مجموع قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۱۹۴ هزار و ۴۸۹ نفر و شمار کلی مبتلایان به این ویروس در این کشور به ۶ میلیون و ۵۵۳ هزار و ۳۰۳ نفر افزایش یافت.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دست‌کم ۲۹ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۱۹۸ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و از آن میان ۹۲۷ هزار و ۱۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۹ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۸۲۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس را در جهان دارد و پس از آن هند با چهار میلیون و ۸۴۶ هزار و ۴۲۷ مورد ابتلا و ۷۹ هزار و ۷۲۲ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۳۴۵ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۶ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

آمارهای مربوط به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا در حالی منتشر می‌شود که نشریه «پولیتیکو» چند روز پیش به نقل از سه منبع مطلع گزارش داده دستیاران وزارت بهداشت آمریکا که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور آن‌ها را منصوب کرده تلاش کرده‌اند در گزارش‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا که هر هفته منتشر می‌شود مداخله کنند تا آن‌ها را با دستور کار ترامپ متناسب کنند.