به گزارش افکارنیوز،

 رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد مشکلی با فروش تسلیحات نظامی از جمله جنگنده‌های اف-۳۵ به کشور‌های حاشیه خلیج فارس ندارد.

در پی امضا توافق ننگین آشکار سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید، دونالد ترامپ گفت مشکلی با فروش سلاح‌های مدرن به کشور‌های حوزه خلیج فارس ، به جای فروش اختصاصی آن‌ها به تل‌آویو ندارد.

رئیس جمهور آمریکا که به بهره برداری مالی از ثروت کشور‌های عربی شناخته شده است، گفت: بیشتر آن‌ها کشور‌های بسیار ثروتمندی هستند. من شخصا با این (فروش سلاح) مشکلی ندارم. برخی با آن مشکل دارند و می‌گویند شاید اینکار موجب جنگ میان این کشور‌ها شود.

ترامپ افزود به طور ویژه آماده فروش جدیدترین هواپیما‌های جنگنده رادارگریز نسل پنجم اف-۳۵ به کشور‌های خلیجی است. وی یادآور شد با فروش سلاح به اعراب می‌تواند فرصت ایجاد مشاغل فوق العاده در آمریکا را ایجاد کند.

پیش از این نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به فروش جنگنده‌های نسل پنجم اف۳۵ به امارات، خواستار اطمینان یافتن کنگره این کشور نسبت به برتری نظامی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه شد. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از توافق رژیم دست‌نشانده امارات با رژیم اشغالگر صهیونیستی برای خیانت به مردم فلسطین، گفت که کنگره باید برتری نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه را حفظ کند.

برخی بر این باورند که امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی، مسیر دستیابی امارات به جنگنده‌های اف-۳۵ که سال‌ها به صورت اختصاصی تنها در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌گرفت، همواره می‌کند.

ساعاتی قبل به دنبال حضور نمایندگان رژیم‌های دست‌نشانده بحرین و امارات و همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی در آمریکا و کاخ سفید برای امضای توافق آشکارسازی روابط و خیانت به ملت و آرمان فلسطین، مراسم امضای توافق به‌اصطلاح صلح رژیم صهیونیستی با کشور‌های امارات و بحرین، در حضور رئیس‌جمهور آمریکا و چند صد مهمان خارجی و آمریکایی برگزار شد.