به گزارش افکارنیوز،

 آویگدور لیبرمن از سران مخالف نتانیاهو در کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی با بازنشر تویت شبکه 13 تلویزیون این رژیم و اشاره به ساعت شلیک موشک های مقاومت به سوی شهرهای اشدود و عسقلان نوشت: در حالی که نتانیاهو در کاخ سفید جشن می‌گرفت، حماس در اشدود و عسقلان مشغول جشن بود.

پایگاه اطلاع رسانی یا نت وابسته به روزنامه یدیعوت احارانوت هم در گزارشی که صبح امروز منتشر شد  خبر داد ، در پی شلیک موشک از نوار غزه ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر که هنوز در واشنگتن به سر می برد مذاکرات امنیتی با وزیر جنگ ، رئیس شورای امنیت (رژیم) اسرائیل و دبیر نظامی نخست وزیری انجام و با انجام اقدامات عملیاتی در  غزه موافقت کرد.

شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی که به نوعی تریبون شهرک نشینان در رژیم صهیونیستی محسوب می شود انتقادات شدید اللحن شهردار سدیروت یکی از شهرک های بنا شده بر روی زمین های فلسطینیان در اطراف نوار غزه را منعکس کرد.

به گزارش این شبکه عبری زبان، الون داویدی شهردار سدیروت در این اظهار نظر به شدت از نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و در واکنش به ناتوانی رژیم صهیونیستی در مقابله با موشک های مقاومت در تویئتر خود نوشت : صلح با امارات و بحرین بر ما مبارک باد ، دوره جدیدی آغاز شده است اما از سوی دیگر آیا عجیب نیست که ما هم باید شبی را به آرامی به صبح برسانیم.

روزنامه هاآرتص هم در گزارشی در رابطه با واکنش مقاومت در غزه به توافق سازش امارات و بحرین نوشت : فلسطینیان نیز با روحیه ای ایرانی در جشن امضای توافقنامه شرکت کردند.

عاموس هارئیل تحلیلگر ارشد این روزنامه عبری زبان نوشت : مراسم امضای توافقنامه صلح در واشنگتن به نیمه رسیده بود که حتی کسانی که برای حضور در این نشست دعوت نشده بودند هم تصمیم گرفتند در آن حاضر باشند.

به نوشته این تحلیلگر حتی پیش از اصابت موشک ها به اشدود هم تصور نمی شد جامعه به دلیل حجم گسترده تلفات و مشکلات به بار آمده از شیوع ویروس کرونا چندان از این توافق خوشحال شود.‎