به گزارش افکارنیوز،

 طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته دستکم یک‌هزار و ۲۷۶ نفر دیگر در آمریکا بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۱۹۵ هزار و ۷۶۵ نفر افزایش یابد.

از طرف دیگر، طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۵۱ هزار و ۵۲ نفر دیگر به جمع مبتلایان به ویروس «کووید-۱۹» افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا به ۶ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۳۵۵ نفر افزایش یابد.

مقایسه آمار جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز پیش این مرکز نشان می‌دهد که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا مجدداً سیر صعودی را در پیش گرفته است.

1200 قربانی در 24 ساعت؛ تلفات کرونا در آمریکا به مرز 196 هزار نفر رسید

پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را ۶ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۴۷ نفر و مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور را ۲۰۰ هزار و ۱۹۷ نفر گزارش کرده است.

وبگاه «کووید یو اس ای» که اخبار مربوط به شیوع کرونا در ایالات متحده را تجزیه و تحلیل می‌کند، گزارش کرد که ایالت کالیفرنیا با ۷۶۸ هزار و ۱۶۵ مورد ابتلا و ۱۴ هزار و ۵۹۴ مورد فوتی، کانون بیماری «کووید-۱۹» در آمریکا است و ایالت نیویورک که زمانی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در آمریکا را داشت، هم‌اکنون بعد از فلوریدا و تگزاس، با ۴۴۵ هزار و ۷۱۴ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد.

ایالت نیویورک، با ۳۳ هزار و ۳۸ مورد فوتی، همچنان بیشترین تلفات مرتبط با کروناویروس در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دست‌کم ۲۹ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۶۸۶ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و از آن میان ۹۳۳ هزار و ۵۴۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۹ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۹۹۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس را در جهان دارد و پس از آن هند با چهار میلیون و ۹۳۰ هزار و ۲۳۶ مورد ابتلا و ۸۰ هزار و ۷۷۶ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۳۸۲ هزار و ۲۶۳ مورد ابتلا و ۱۳۳ هزار و ۱۱۹ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.