به گزارش افکارنیوز،

 روزنامه نیویورک تایمز سه شنبه نوشت: وزارت دادگستری آمریکا تحقیقاتی را درباره این مساله آغاز کرده است که جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در کتابی که پیش از این منتشر کرده است، به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده ای را فاش کرده است.

بر اساس این گزارش نیویورک تایمز پس از رایزنی با سه منبع آگاه و مطلع نسبت به این موضوع، افزود: وزارت دادگستری آمریکا یک هیئت منصفه را تشکیل داده است و این هئیت منصفه نیز ناشر اصلی کتاب بلتون را احضار کرده است.

کتاب بولتون تحت عنوان " اتاقی که در آن اتفاق افتاد" در ماه ژوئن منتشر شد. دولت ترامپ پیش از این تلاش زیادی کرد تا از طریق دادگاه مانع از انتشار این کتاب جنجالی شود و استدلال دولت ترامپ نیز این بود که بولتون روند قانونی پیش از این انتشار اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده را طی نکرده و اجازه انتشار چنین اطلاعاتی را ندارد ولی یک قاضی فدرال با تلاش های دولت ترامپ مخالفت کرد.

نیویورک تایمز به نقل از دو منبع آگاه افزود: جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا این مساله را طی ماه گذشته به وزارت دادگستری ارجاع داده و این اقدام موجب شده است تا رئیس بخش امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات قضایی درباره این کتاب را آغاز کند.