به گزارش افکارنیوز،

 «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در نامه‌ای به «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بر ادامه توسعه روابط کشورش با چین و نیز حمایت از تلاش‌های مشترک به منظور دفاع از سوسیالیسم تأکید کرد.

طبق اعلام خبرگزاری مرکزی کره شمالی ، کیم جونگ اون در نامه خود که در جواب تبریک شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به مناسب هفتاد و دمین سالگرد تأسیس کره شمالی فرستاده شده بود، تشکر صمیمانه خود را به شی جین پینگ از جانب حزب کارگران کره و دولت این کشور ابراز کرد. او در این نامه همچنین از رئیس جمهور چین در مبارزه با ویروس کرونا تقدیر کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی در این نامه از تمایل خود برای توسعه دوستی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین سخن گفت؛ همچنانکه او از توسعه ثروت و گزینه راهبردی میان حزب کمونیست و حزب کارگران کره و نیز ملت‌های دو کشور به مرحله‌ای جدید و پیشرفته از مبارزه مشترک برای دفاع از سوسیالیسم سخن به میان آورد.

گفتنی است پیشتر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سخنانی گفته بود پکن در زمینه کووید-۱۹ به صورت روشن و شفاف عمل کرده است.

رئیس جمهور چین‌ که دبیر کل حزب کمونیست و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین نیز هست پیشتر شخصاً به دارندگان مدال‌های ملی و نشان‌های افتخار ملی که کمک زیادی به چین در مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ کردند‌، مدال افتخار «قهرمان مردم» اعطا کرد که از بالاترین افتخارات ملی در این کشور به حساب می‌آید. او همچنین تصریح کرد: گفت پکن به حمایت خود از سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کووید-۱۹ ادامه خواهد داد.