به گزارش افکارنیوز،

«دیوید پزلی» مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا اعلام کرد که در شرایط کنونی ۳۰ میلیون نفر در سراسر جهان از شدت گرسنگی در معرض مرگ قرار دارند و میلیارد‌های جهان باید دست نیاز این افراد را با کمک‌های انسان دوستانه پر کنند.

او گفت: حدود ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار به صورت سالیانه برای توزیع غذا میان ۳۰ میلیون نفر نیاز داریم و اگر این کمک‌های انسان دوستانه انجام نشود این افراد به زودی جان خود را از دست می‌دهند.

برنامه جهانی غذا اعلام کرد: علت در معرض مرگ قرار گرفتن این افراد، جنگ‌ها، درگیری ها، تغییرات آب و هوایی و چالش‌ها و پیامد‌های بیماری کووید-۱۹ است.

مدیر اجرایی این سازمان در نشست شورای امنیت افزود: حدود ۲۷۰ میلیون انسان در سراسر جهان به شدت از سوء تغذیه رنج می‌برند و در آستانه فقر مطلق قرار دارند و امیدواریم بتوانیم در سال جاری به حدود ۱۳۸ میلیون نفر از این افراد کمک رسانی کنیم.

او گفت: ۲ هزار میلیاردر در سراسر جهان داریم که مجموع ثروت خالص آنان به ۸ تریلیون دلار می‌رسد که برخی از این افراد از زمان شیوع ویروس کرونا به ثروتشان افزوده شده است.

مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا خطاب به این میلیاردر‌ها گفت: هم اکنون زمان آن رسیده است که هر آنکه می‌تواند کمک کند اقدام کند. جهان امروزه به کمک شما نیازمند است و وقت آن رسیده است که اقدام درستی انجام دهید.

سازمان ملل پیش از این اعلام کرده بود که بیش از ۵ سال جنگ در یمن باعث شد یک سوم مردم این کشور نتوانند غذایی به دست بیاورند.