به گزارش افکارنیوز،

تعدادی از اعضای گروه‌های لبنانی از جمله جنبش حزب‌الله و چند گروه‌ فلسطینی نشستی در منطقه «المنیه» در شمال لبنان در رد سازش با رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

حزب‌الله

به گزارش پایگاه خبری شبکه «المنار»، محمد صالح  عضو دفتر سیاسی حزب‌الله در این دیدار تأکید کرد: «تمام توطئه‌ چینی‌های عربی علیه مردم فلسطین در برابر ضربات مقاومت‌کنندگان لبنان و فلسطین از بین خواهد رفت».

وی در ادامه همچنین تأکید کرد: «تا زمانی که در امت [اسلامی] خون مقاومت جریان دارد، توطئه عادی‌سازی روابط [کشورها عربی حاشیه خلیج فاس] علیه آرمان محوری فلسطین ازرشی ندارد».

جبهه خلق برای آزاد سازی فلسطین-فرماندهی کل

«ابو عدنان عوده» مسئول جبهه خلق با اشاره به توطئه برخی کشورهای عربی علیه فلسطین تأکید کرد: «مقاومت، راه آزادی سازی فلسطین است». 

عوده در ادامه اظهاراتش همچنین از جنبش حز‌ب‌الله به خاطر حمایت از نشست بیروت و استفاده از تمام امکانات برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر این نشست تشکر و قدردانی به عمل آورد.

مرکز ملی ضد سیاست سازش کشورهای عربی با دشمن اسرائیلی

«کمال الخیر» رئیس مرکز ملی نیز در این ارتباط با اشاره به علنی شدن سیاست عادی‌سازی روابط در برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، افزود، سریال خیانت  آن دسته عرب‌هایی که پشت سر آمریکا و رژیم صهیونیستی له له می‌کنند، همچنان ادامه دارد.

الخیر در ادامه تأکید کرد: «این طرح‌ها با هم‌پیمان شدن همه ما شکسته خواهد شد زیرا ما امت مقاومت هستیم امتی که از ایران، سوریه تا لبنان به رهبری دبیرکل حزب‌الله لبنان کشیده شده است. [طرح مقاومت] طرحی است که پیروز خواهد شد. چه بخواهند یا نخواهند ما در قدس نماز خواهیم خواند».

جنبش جهاد اسلامی فلسطین

«بسام موعد» به نمایندگی از جنبش جهاد اسلامی در این نشست حضور داشت ضمن ابراز تأسف از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تأکید بر رد آن، تصریح کرد که هیچ نگرانی در قبال آرمان فلسطین وجود ندارد تا زمانی که مردم فلسطین و در کنار آنها شرافتمندان امت اسلامی سلاح خود را دست دارند و آن را بر زمین نگذاشته‌اند.

جنبش فلسطینی فتح

«ابو سلی غنیم» که به نمایندگی از طرف جنبش فتح در این نشست حضور داشت، در آغاز سخنانش پرسید: «چه اختلافی میان امارات، بحرین و دشمن اسرائیلی وجود دارد؟! عادی‌سازی [روابط] و توافقی که امروز اعلام شده است، هیچ عجیب نیست! زیرا آنها همواره در کنار دشمن و علیه فلسطین و مردم آن قرار گرفته‌اند».

غنیم در ادامه اظهاراتش تأکید کرد که سنگ و گلوله پاسخ خیانتکاران و سازش‌کنندگان با دشمن است.

جنبش فلسطینی «فتح الانتفاضه»

«جلال وهبه» به نمایندگی از طرف جنبش فتح الانتفاضه در واکنش به سیاست عادی‌سازی روابط، این اقدام را «شوم» خواند و گفت: «ائتلاف سعودی-صهیونیستی مدت‌ها است که شکل گرفته است؛ اما [به صورت علنی] اعلام نشده است».

حزب عربی سوسیالیستی بعث لبنان

«جلال عون» نیز به نمایندگی از این حز‌ب‌ لبنانی برای کنار زدن طرح عادی‌ سازی با دشمن خواهان «مقاومتی مردمی در [کشورهای حاشیه] خلیج [فارس] شد». او در ادامه تأکید کرد که امروز، معادله، برخورداری از قدرت در تقابل با تمام توطئه‌هاست.

حزب سوسیال ناسیونالیست

«لطیف عطیه» نیز از طرف حزب سوسیال ناسیونالیست تأکید کرد: «این خون شهدای ما است که پیروزی رقم می‌زند. نقاب عربی-صهیونیستی کنار زده خواهد شد». عطیه در ادامه هشدار داد: «کسی که به سمت سلاح مقاومت دست درازی کند، [دستش] قطع خواهد شد».

احزاب ملی لبنان

«عبدالله خالد» نیز از طرف این احزاب تأکید کرد: «دو طرح وجود دارد: یکی طرح مقاومت و دیگری طرح سازشکاران با دشمن. در پایان، طرح حق پیروز خواهد شد و طرح هم‌پیمانان با موجودیت دشمن شکست خواهد خورد.

حزب خلق فلسطین

«ابو وسیم مرزوق» مسئول حزب خلق فلسطین نیز در این نشست اقدام ستمگران در امضای توافق فروش فلسطین را ننگ‌آور خواند.

در همین ارتباط، روز گذشته نیز بیش از ۲۰۰ نفر از علمای بحرین با امضای دادخواستی عادی‌ سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی را رد کردند.