به گزارش افکارنیوز،

 پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر نوشت: «بنک آو امریکا» می‌گوید سرمایه‌گذاران در هفته گذشته بیش از ۲۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را از بورس خارج کردند.

به نوشته بیزنس اینسایدر، سرمایه‌گذاران در آمریکا که از افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ترسیده و انگیزه مالی زیادی از سوی کنگره دریافت نکرده‌اند، هفته گذشته سرمایه‌های خود را به سرعت از بازار بورس آمریکا خارج کردند.

بَنک آو اَمِریکا، بزرگترین بانک آمریکا، روز جمعه با ذکر این خبر افزود این سومین خروج بزرگ سرمایه از بورس است و سرمایه‌گذاران طی هفته گذشته ۲۵/۸ میلیارد دلار سرمایه خود را از بازار بورس آمریکا خارج کردند که بخش زیادی از این سرمایه یعنی ۱۱/۶ میلیارد دلار آن متعلق به سهام شرکت‌های بزرگ است.

شرکت تکنولوژی استاکس (Technology stocks) یک میلیارد دلار سرمایه خود را از بورس خارج کرده است که این سریعترین سرعت خروج سرمایه از ژوئن (خرداد-تیر) ۲۰۱۹ است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در مصاحبه‌ای مدعی شد به رغم شیوع ویروس کرونا در آمریکا، اقتصاد این کشور به سرعت در حال بهبودی است و در مسیر رشد (V شکل) قرار دارد.