به گزارش افکارنیوز،

 با توجه به اینکه چهارشنبه این هفته اولین مناظره میان «دونالد ترامپ »، رئیس‌جمهور آمریکا و «جو بایدن»، رقیب دموکرات وی برگزار می‌شود، منابع آگاه از شرایط برگزاری این مناظره با توجه به گسترش ویروس  کرونا  خبر داده‌اند. 

وبگاه خبری هیل به نقل از کارزار انتخاباتی این دو نامزد نوشته ترامپ و بایدن در این مناظره که قرار است در ایالت اوهایو برگزار شود، با یکدیگر دست نخواهند داد.   

این یکی از اقداماتی است که کارزار دو نامزد برای پیروی از دستور‌العمل‌های فاصله‌گذاری‌های اجتماعی به دلیل شرایط کرونایی در نظر گرفته‌اند. 

به نوشته وبگاه هیل در نظر گرفته شده بود که دو نامزد با آرنج با یکدیگر دست دهند اما کارزار انتخاباتی دو نامزد، این اقدام را نیز نامناسب در نظر گرفتند. 

بر اساس گزارش‌هایی، ترامپ، بایدن و مجری شبکه خبری «فاکس نیوز» که هدایت نخستین مناظره را بر عهده دارد از ماسک استفاده نخواهند کرد. 

قرار است ترامپ در تریبون سمت راست و بایدن نیز در تریبون سمت چپ بایستد و با یکدیگر مناظره کنند. 

تماشاگران این مناظره نیز به ۷۵ الی ۸۰ نفر محدود خواهد شد و همه آنان قبل از حضور در جلسه مناظره تست کرونا خواهند داد. 

برخلاف مناظرات انتخاباتی گذشته، امسال اتاقی برای خبرنگاران به منظور مصاحبه در نظر گرفته نشده است و رسانه‌ها مجبور خواهند شد بعد از برگزاری مناظرات به صورت مجازی مصاحبه‌های خود را با جانشینان دو نامزد انجام دهند. 

طبق آخرین نظرسنجی انجام شده در سطح ملی آمریکا، جو بایدن با اختلاف ۵ درصد از دونالد ترامپ پیش افتاده است.

رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا در حالی تنگاتنگ‌تر می‌شود که نگرانی‌ها درباره واکنش ترامپ به شکست احتمالی در انتخابات در پی اظهارنظرهای وی افزایش یافته است.

ترامپ روز چهارشنبه در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا در صورت شکست در انتخابات قدرت را تحویل رئیس‌جمهور بعدی خواهد داد یا خیر، گفت: «باید ببینیم چه پیش می‌آید... صندوق‌های رأی فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم [ریاست‌جمهوری من را] خواهیم داشت».