به گزارش افکارنیوز،

مشاور رئیس جمهور آذربایجان در امور خارجی در مصاحبه ای با شبکه العربیه، در خصوص ادعاهای مطرح شده درباره اعزام تروریست‌های خارجی از سوریه و لیبی به منطقه تحت مناقشه قره باغ، اعلام کرد که باکو به هیچ مزدوری احتیاج ندارد.

او در خصوص درگیری های اخیر بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، گفت که باکو قصد دارد تا از خود در برابر تجاوزات خارجی محافظت کند. 

این مقام جمهوری آذربایجان، ضمن اتهام زنی به ارمنستان گفت که ایروان قصد دارد از تروریست‌های حاضر در منطقه غرب ‌آسیا به نفع خود استفاده کند و آن ها را وارد مهلکه جنگ کند.

او این را هم گفت که باکو تمایل دارد تا گفت‌وگوهایی را در راستای کاهش تنش با ارمنستان انجام دهد، اما ایروان تمایلی به این موضوع از خود نشان نمی‌دهد و علاقه‌ای به صلح ندارد.

مشاور رئیس جمهور آذربایجان تاکید کرد که هیچ مشکلی با میانجی‌گری روسیه ندارد و از آن استقبال می‌کند، اما ارمنستان باید فورا تجاوز خود را متوقف کند.

گفتنی است، تنش‌ها بین ارمنستان و آذربایجان اخیرا باز هم اوج گرفته است. قره باغ کوهستانی جدا شده در داخل آذربایجان است، اما به دست ارامنه قومی اداره شده و ارمنستان این منطقه را پشتیبانی می‌کند. قره باغ طی جنگی در دهه ۱۹۹۰ از آذربایجان جدا شد، اما از سوی هیچ کشوری به عنوان جمهوری مستقل شناخته نمی‌شود. در دور جدید درگیری‌ها، ده‌ها نفر کشته و صد‌ها تن نیز زخمی شده‌اند.