به گزارش افکارنیوز،

 «روبرتو اسپرانتسا» وزیر بهداشت ایتالیا، با بررسی شرایط ویروس کرونا طی هفته‌های اخیر، از بدتر شدن اوضاع آن در اروپا خبر داد.

 وزیر بهداشت ایتالیا در ارائه گزارشی در کمیسیون بهداشت مجلس سنای این کشور، درباره ویروس کرونا، اعلام کرد: «شرایط همه گیری کرونا در اروپا، طی هفته‌های اخیر و از شروع دوباره آن از ماه اوت امسال (مرداد ۹۹)، به طور معنا داری پیچیده شده است. روند همه گیری بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا نیز هرچند یک روند کاهشی بوده، اما اکنون در شرایطی به سر می‌بریم که این بیماری در حال همه گیری معنا دار است. واقعیت این است!»

اسپرانتسا مرحله کنونی همه گیری ویروس را مرحله عینی ویروس تعریف کرد.

او گفت: من فکر می‌کنم چشم انداز ما از ویروس، هنوز یک چشم انداز همزیستی و مقاومت در برابر آن است و نباید ویروس را دست کم گرفت. زیرا دستیابی به یک واکسن ایمن و موثر، دارو‌های ایمن و موثر، به اعتقاد من در بهترین شرایط، چند ماه طول می‌کشد. ما قرارداد‌هایی داریم که بر اساس آن، برخی از واکسن‌ها ممکن است تا پایان سال به دست ما برسد. اما مشخص است که آن‌ها هنوز به اصطلاح نمونه آزمایشی از واکسن هستند. واکسن‌های واقعی تنها زمانی خواهند بود که مقامات به ما پاسخ قطعی درباره آن داده باشند.