به گزارش افکارنیوز،

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴ حمله به استان‌های مختلف یمن از جمله، صعده، صنعاء، مأرب و الجوف داشته‌اند.

در این حملات یک کودک کشته شده و شش غیر نظامی دیگر از جمله دو زن و یک کودک نیز زخمی شده‌اند.

منبعی نظامی نیز اعلام کرد: عناصر ائتلاف سعودی در استان الحدیده نیز ۱۰۶ مرتبه دست به نقض توافق زده و ۳۹ بار اقدام به حمله راکتی و توپخانه‌ای و ۶۷ مرتبه نیز تیراندازی کردند. در این حملات شش منزل مسکونی غیرنظامیان در منطقه «الدریهمی» آتش گرفتند.

در استان صعده در نزدیکی مرز عربستان نیز در اثر بمباران جنگنده سعودی در منطقه مرزی «شدا» یک خودروی غیر نظامی که حامل کمک‌های انسان‌دوستانه بود آتش گرفت و دو سرنشین آن زخمی شدند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین منطقه «همدان» در استان صنعاء و منطقه «ماهلیه»، «العبدیه» و «مجزر» در استان مأرب را بمباران کردند. این حملات در ناحیه «وادی حباب» باعث کشته شدن یک کودک و زخمی شدن یک زن و دو کودک دیگر شد.

نیروی هوایی ارتش سعودی سه حمله به منطقه «المهاشمه» و «الشعف» در استان الجوف و سه حمله در منطقه «الصوح» در منطقه «نجران» و یک حمله نیز در منطقه «الشرقیه» در منطقه «عسیر» (واقع در خاک عربستان) انجام دادند.

ائتلاف متجاوز سعودی که بیش از شش سال است جنگ علیه یمن را به بهانه بازگرداندن دولت مستعفی آغاز کرده است تاکنون هزاران غیرنظامی را کشته و زیرساخت‌های این کشور را تخریب و با محاصره مردم مظلوم یمن آنان را در شرایط بسیار سختی با کمبود مواد غذایی و درمانی در سایه شیوع ویروس کرونا قرار داده است.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار‌ها تاکید کرده‌اند که مادامی که ائتلاف سعودی به دشمنی و محاصره یمن ادامه دهند، حملات آن‌ها به عمق عربستان در پاسخ به تجاوزات آنان ادامه خواهد داشت.