به گزارش افکارنیوز،

به نقل ازنسیم قائن ، علی گوهری رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اعلام این خبر به خبرنگار ماگفت :طی فاز اول طرح کشوری واکسیناسیون تب برفکی تعداد  3 هزارو 406 راس گاو و گوساله از دامداریهای صنعتی و روستائی شهرستان علیه بیماری خطرناک تب برفکی مایه کوبی شدند .

وی افزود : اکیپهای واکسیناسیون دولتی و خصوصی شهرستان تمامی دامهای سنگین شهرستان را علیه بیماری خطرناک تب برفکی واکسینه نمودند .

گوهی گفت: با توجه به اهمیت اقتصادی و انتشارسریع بیماری تب برفکی فعالیت جدی و دقیق دامپزشکی در پیشگیری از بیماریهای خطرناک دامی ضروری می باشد.

معدوم سازی سه راس گاو در کشتارگاه دام شهرستان قاینات

علی گوهری رئیس شبکه دامپزشکی قاینات با اشاره به معدوم سازی 3راس گاودر کشتارگاههای قاین نیز گفت:: در راستای وظایف دامپزشکی ونظارت بر بهداشت عمومی در خرداد ماه سال جاری لاشه 3 راس گاو در کشتارگاه قاین به دلیل تیلریوز(زردی) ضبط ومعدوم سازی شد .

دکتر گوهری افزود :  با توجه به اقدامات بهداشتی صورت گرفته در کشتارگاه دام شهرستان و تجهیز، تکمیل و راه اندازی  پیش سردهای کشتارگاه و استفاده ازلیبل برروی لاشه ها شهروندان می توانند با اطمینان ازسلامت وکیفیت گوشت استحصالی کشتارگاه دام شهرستان نسبت به تهیه گوشت مصرفی خود ازمراکز عرضه مجاز ومعتبر اقدام  نمایند.

وی گفت: در حال حاضر گوشت قرمز استحصالی در کشتارگاه شهرستان پس از طی مدت زمان 24 ساعت نگهداری در سردخانه و آماده شدن گوشت از نظر بهداشتی و کیفیت پس از نصب لیبل به بازار عرضه می شود که در همین راستا به عموم مردم توصیه می گردد از خرید گوشت فاقد مهرو لیبل دامپزشکی خودداری نمایند.