به گزارش افکارنیوز،

محمدابراهیم اقبالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 25 هزار و 795 تن زغال‌سنگ در مردادماه امسال توسط اداره کل راه آهن شرق حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که چهار هزار و 840 تن بوده است 433 درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن شرق تصریح کرد: همچنین درآمد حمل زغال‌سنگ در این مدت رشد 433 درصدی داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به رکود بازار حمل مواد معدنی با پیگیریهایی انجام شد و از طرفی تعدیلهای لازم در تعرفه‌های ریلی و برگزاری جلسات مختلف بازاریابی ریلی با صاحبان کالا و صاحبان معادن و صنایع این اداره کل توانست در مردادماه امسال در این شرایط یک میلیون و 720 هزار تن بار حمل کند که نسبت به مردادماه سال قبل که  یک میلیون و 232 هزار تن حمل بود 40 درصد رشد داشته باشد.

رشد 13 درصدی حمل سنگ آهن در راه آهن شرق

اقبالی بیان کرد: همچنین در این مدت 289 هزار و 125 تن سنگ آهن حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 255 هزار و 785 تن حمل شده بود 13 درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن شرق ادامه داد: درآمد حمل سنگ آهن نیز مردادماه امسال نسبت به سال قبل 63 درصد رشد داشته است.

وی حمل بارهای حجیم، حمل سبز، ایمنی بالا و کاهش ترافیک جاده‌ای را از مزایای حمل و نقل ریلی برشمرد و خاطرنشان کرد: اداره کل راه‌آهن شرق با حدود 1000 کیلومتر، بزرگترین منطقه ریلی کشور است که با قدمت کم توانسته است در بین مناطق 19 گانه ریلی کشور رتبه سوم بارگیری را از آن خود کند.