به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی‌بیرجندی ظهر امروز در دیدار اعضای شورای معاونان ستاد امر به معروف و نهی از منکر و روسای دانشگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: دانشگاه‌ها فضاهایی هستند که رویکرد تربیتی دارند و نسل جوان جامعه در آن تربیت می‌شوند نسلی که در واقع ثروت‌های آینده کشور هستند و باید مورد توجه قرار گیرند.

و افزود: امروزه دشمن در تلاش است تا هر چه بیشتر در میان نسل جوان نفوذ کند زیرا می‌داند آینده کشور در دستان این قشر است از این رو باید تلاش کنیم امر به معروف و نهی از منکر را در دانشگاه‌ها عملیاتی کنیم و دستورات ناب اسلام را برای این قشر تأثیرگذار تبیین کنیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند بیان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش علمی علاوه بر اینکه خودشان را اصلاح می‌کنند باید فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کنند تا جامعه از آنها الگو بگیرد همچنین جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید هر ماه برگزار شود.

رضایی‌بیرجندی با اشاره به اینکه مراقب دشمن باشیم زیرا آنها برای ضربه زدن به نظام از طریق ترویج بدحجابی و گسترش فرهنگ غرب در بین جوانان وارد شده‌اند گفت: نفوذ دشمن در این باره به گونه‌ای است که افراد بدحجابی را اجیر می‌کند تا با وضعیت نامناسب در جامعه راه بروند و بی‌حجابی را ترویج کنند.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ فرهنگی تلاش می‌کند افزود: همه ما باید برای انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بکوشیم و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در این زمینه باید جلودار باشند.

موضوع عفاف و حجاب از معروفاتی است که باید در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت: هر چند تعداد معروفات و منکرات در جامعه فراوان هستند ولی موضوع عفاف و حجاب از مسائلی است که باید در دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

سیدهادی موسوی‌زاهد با بیان اینکه اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر در خوابگاه‌های دانشجویی از موضوعاتی است که باید به آن در دانشگاه‌ها توجه شود یادآور شد: بحث نماز اول وقت و تعطیلی کلاس‌ها در وقت نماز از مباحثی که در دانشگاه‌ها بیشتر باید مدنظر قرار گیرد.

وی در خصوص برگزاری جشن‌ها و مراسم‌ها در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه جشن‌، مراسم و همایش‌ها در فضای دانشگاه‌ها باید به تأیید روسای دانشگاه‌ها برسد و مسئول این مراسم‌ها باید شخص رئیس دانشگاه باشد.