به گزارش افکارنیوز،

در حالی که بهسازی جاده جغتای-سبزوار( راهی که در حوضه دو شهرستان جغتای و جوین واقع شده است)، قبل از انتخابات با سرعت عجیبی پیشرفت میکرد؛ بعد از انتخابات به طور کامل متوقف شده است.

 
این درحالی است که خرابی های ناشی از بهسازی در مسیر جاده که متاسفانه به حال خود رها شده است باعث نارضایتی رانندگان عبور کننده از این مسیر شده است.
 
 
 
در همین راستا امروز ظهر ابتدا سراغ مهندس مهدی آقایی رییس اداره راه جغتای رفتیم تا چرایی توقف این پروژه را جویا شویم؛ مهندس آقایی نبود اعتبارات مالی را دلیل ادامه پیدا نکردن این پروژه اعلام و تشریح کرد: متاسفانه نبود منابع مالی لازم در یک ماه اخیر باعث شده تا شرکت پیمانکار ادامه فرایند بهسازی رو منقوف کند.
 
 
 
آقایی در ادامه خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که خرابی های ناشی از فرایند بهسازی در حوضه شهرستان جوین واقع شده و باید وضعیت را از اداره راه این شهرستان جویا شد.
 
 
 
به همین دلیل در تماسی که امروز ظهر با غلامرضا توسلیان رییس اداره راه جوین داشتیم؛ علت را جویا شدیم که وی نیز  نبود اعتبارات مالی برای ادامه پروژه بهسازی راه ارتباطی جغتای-سبزوار را علت اصلی توقف آن دانست.
 
 
 
در ادامه غلامرضا توسلیان در جواب سوالی مبنی بر این که چرا مشکل قطعه فرعی این راه در نزدیکی روستای بیدخور حتی به صورت موقت مرتفع نشده است؟ قول داد: صبح روز پنجشنبه در اولین فرصت ممکن یک اکیپ از اداره راه شهرستان جوین برای بهسازی موقت این قطعه به منطقه مورد نظر اعزام می شوند.
 
 
 
شایان ذکر است: که یک قطعه ی حدودا نیم کیلومتری از راه جغتای-سبزوار در نزدیکی روستای بیدخور بعد از خاکبرداری و تسطیح اولیه به حال خود رها شده است و بارندگی های اخیر باعث ایجاد ناصافی هایی در سطح این بخش از این راه شده است؛ اتفاقی که باعث وارد آمدن خساراتی به اتومبیل های عبوری از این جاده شده است.
 
 
 
البته آنچه که در پایان ذهن را به خود درگیر میکند این است که چرا همیشه در آستانه انتخابات سرعت انجام برخی پروژه ها چند برابر افزایش می یابد ولی بعد از انتخابات به بهانه های مختلف از جمله نبود بودجه متوقف می شوند؟ سوالی که پیام جغتای جواب آن را از نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی جویا می شود.