به گزارش افکارنیوز،

برخی از اعضای صنف مبل فروشان گناباد با ارسال مطلبی به تحریریه سایت ندای گناباد، ضمن انتقاد از برگزاری نمایشگاه مبلمان و لوستر در گناباد خواهان توجه و حمایت بیشتر به این صنف شدند.

این افراد برگزاری نمایشگاه مبلمان با وجود شرکت های خارج شهرستان را سبب خروج نقدینگی از گناباد و بروز مشکلات عدیده برای صنف مبل فروشان دانستند و خواستار توجه بیشتر مسئولین به این صنف شدند.

 

در همین راستا محمد اصغریان، رئیس اتاق اصناف گناباد در خصوص برگزاری نمایشگاه مبلمان و لوستر در گناباد به خبرنگار ما گفت: نمایشگاه مبلمان در راستای حمایت از مصرف کننده و رفاه شهروندان باید هرساله در تمامی شهرستان ها برگزار شود اما برای حمایت از اصناف مبل فروش، اتاق اصناف گناباد با برگزاری نمایشگاه مبلمان از سال 91 مخالفت نموده است ولی امسال بنا به نظر کمیته نظارت شهرستان، تصمیم به برگزاری نمایشگاه مبل در گناباد گرفته شد.

وی افزود: به دلیل عدم ضربه به بازار مبل گناباد، نمایشگاه مبلمان در بدترین شرایط از لحاظ خرید مردم برگزار می شود چراکه معمولا فصل خرید مبل قبل از عید نوروز و یا در زمان مراسمات عروسی می باشد.

اصغریان با بیان اینکه انتخاب شرکت نمایشگاه مبلمان گناباد تنها برعهده اتاق اصناف بوده است، اذعان کرد: در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان بهترین شرکت برای نمایشگاه مبلمان گناباد انتخاب شده است و مجوز برپایی این نمایشگاه از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی صادر شده است.

رئیس اتاق اصناف گناباد با بیان اینکه در گناباد مبل فروشان منصف و رعایت کننده قانون و شرع وجود دارند، اذعان کرد: متاسفانه برخی از مبل فروشان گنابادی به دلایل غیرمنطقی مانند اجاره بهای مغازه و هزینه های روزمره قیمت های فروش مبلمان را بالاتر از قیمت قانونی عرضه می کنند.

اصغریان ادامه داد: این اقدام مبل فروشان سبب می شود همشهریان گنابادی مبلمان مورد نیاز خود را از مشهد تهیه نمایند چراکه آنها موظف به پرداخت هزینه های جاری مغازه داران نیستند و این زیادی طلبی مغازه داران منجر به فروش پایین آنان و افزایش هزینه های جاری می شود.

گفتنی است نمایشگاه مبلمان و لوستر از سوم تا هفتم خردادماه در سالن ورزشی کارگران گناباد از ساعت 16 تا 22 پذیرای همشهریان گنابادی است.