به گزارش افکارنیوز،

سردار بهمن امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی در گفتگو با جام روز گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر قاچاق مواد مخدر صنعتی به ایران از طریق پرواز هوایی در مرز افغانستان تحقیقات پلیسی با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع دستورات لازم برای پیگیری و برخورد قاطعانه با قاچاقچیان مواد مخدر به فرمانده انتظامی شهرستان تربت جام محمد یزدانی دستورات لازم ابلاغ و وی شخصا هدایت این عملیات را بر عهده گرفت.

وی تصریح کرد: جان برکفان پلیس مواد مخدر در یک کار سخت و پیچیده با کنترل و مراقبت های نامحسوس عاملان  این قاچاق هوایی مواد مخدر صنعتی را شناسایی و در عملیات مشترک با سربازان گمنام امام زمان (عج) سوداگران مرگ را به طور کاملا نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ادامه داد: عامل اصلی باند قاچاق مواد مخدر سه شنبه گذشته به وسیله دستگاه پاراگلایدر شبانه به آنسوی مرز کشور افغانستان پرواز کرد و سپس یازدهم تیرماه ساعت ۲۳ مجددا در پرواز شبانه با پاراگلایدر همراه با مواد مخدر به ایران بازگشت و در محل جنگلی فرود آمد.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: عملیات تعقیب و گریز برای دستگیری متهم اصلی و همدستانش آغاز شد که قاچاقچیان مواد مخدر با سوء استفاده از ناهمواری های طبیعی از منطقه فراری شدند.

وی اذعان کرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر با تیراندازی متهم اصلی پرونده را دستگیر کردند و تحقیقات ادامه یافت تا اینکه ساعت ۳ بامداد امروز موفق شدند شش تن از اعضای این باند قاچاق مواد مخدر هوایی را  دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: از ناحیه باند قاچاق مواد مخدر مقدار ۵۲ کیلو و ۲۰۰ گرم هروئین فشرده، ۳۷ کیلو و ۷۰۰ گرم هروئین پودری و ۱۹ کیلو و ۶۰۰ گرم شیشه به همراه سه دستگاه خودروی سواری  پژو پارس،  پژو ۴۰۵ و پراید ویک دستگاه موتور سیکلت و یک دستگاه پاراگلایدر کشف و ضبط شد.

امیری مقدم در پایان از پلیس شهرستان تربت جام و پشتیبانی و اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در به نتیجه رسیدن این پرونده تشکر و قدردانی نمود.

انتهای پیام/م

  • س
  • س
  • س