به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پرستوها، سید مجتبی هاشمیان رئیس شرکت گلریز در نشست خبری صبح امروز اظهار داشت: آخرین محصول فناوری نانو در صنایع سلولزی ایران است که در گوشه ای از شهر مشهد تولید می شود ، قیمت پیشنهادی آن ها برای خرید فرمول ۸ میلیارد دلار بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون در شرکتگلریز ۲۱ ثبت اختراع انجام شده که ۳ اختراع دارای ثبت بین المللی است، افزود: اکنون نانو تکس به عنوان محصول انحصاری ایران در ۱۴۸ کشور دنیا به ثبت رسیده است .

هاشمیان بیان داشت: حدود ۵ سال برای به دست آوردن فرمول و ۱٫۵ سال برای تولید محصول زمان صرف کرده ایم اما درخواست ما برای دریافت تسهیلات ۲۵ میلیون دلاری موفق نبودیم.

وی با بیان اینکه تولید این محصول ۷ میلیارد دلار هزینه داشته است، گفت: امروز در ترکیه، چین و کره جنوبی بازار های فروش مناسبی فراهم است و تجار این کشور ها برای عقد قرارداد مراجعه کرده اند.

رئیس شرکت گلریز گفت: با همکاری دانشگاه های فردوسی، تهران و شهید بهشتی در نظر داریم دانشکده سلولزی را راه اندازی کنیم تا در زمینه به روز رسانی دانش صنعت سلولزی مسیر علمی نیز فراهم شود.

هاشمیان بیان داشت: شرکت امریکایی که روزی با زد و بندهای درباری ما را از ساخت دستمال کاغذی منع می کرد امروز به دنبال تفاهم همکاری برای تولید نانوتکس هستند.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی بخش تحقیق و توسعه در این شرکت ۲۰۰ نفر مشغول به کار شده اند که ماهیانه در دو نوبت بصورت ۶۰ درصد مساعده و ۴۰ درصد تسویه آخر ماه حقوق دریافت می کنند.

هاشمیان افزود: در شرایطی که اکثر کارخانجات رو به تعطیلی هستند شرکت گلریز در حال جذب نیرو است و ۴ گروه کالایی در ۱۰۰ نوع را تولید می کند.

رئیس شرکت گلریز  عنوان داشت: ویژگی خاص این دستمال کاغذی این است که ۲۶۰ نوع باکتری و ویروس را پاک می‌کند و میزان بار میکروبی را از ۱۰۰ به صفر می‌رساند.

وی تصریح کرد: کاربرد دستمال کاغذی نانوتکس این است که مضرات مواد شیمیایی را می‌کاهد و ۵۷ مورد تست در موارد مختلف انجام شد و حتی یک مورد عارضه هم مشاهده نشد.