به گزارش افکارنیوز،

«محمدهادی ضیایی مهر» در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه ۶ میلیون نفر توسط ناوگان ریلی خراسان رضوی جابه‌جا شده‌اند که جابه‌جایی سه و نیم میلیون نفر مربوط به تابستان سال جاری است.

وی افزود: در حال حاضر با ۲۶ شهر و مرکز استان در کشور ارتباط ریلی برقرار شده است که روزانه ۸۶ رام قطار به صورت ورود و خروج به خراسان رضوی حدود ۴۵ هزار نفر را جابه جا می‌کنند.

مدیر کل راه آهن خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به اقدامات انجام شده در مسیر پر تردد تهران - مشهد از جمله هوشمندسازی ترافیک و توسعه و افزایش سهمیه ظرفیت ایستگاه مشهد شاهد کاهش۸۹ درصدی تاخیر از مبدا به مشهد بوده‌ایم.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته به طور میانگین به ازای هر رام قطار چهار دقیقه تاخیر ثبت شده بود که در سال جاری این عدد به کمتر از ۳۰ ثانیه کاهش پیدا کرد.

ضیایی مهر عنوان کرد: همچنین تاخیر در بخش ورود قطارها به استان از مبداهای مختلف  ۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی یادآور شد: بیشترین سهم جابه‌جایی مسافر در شش ماه اول سال جاری مربوط به خط تهران - مشهد و بالعکس بوده است.

مدیر کل راه آهن خراسان رضوی افزود: در راستای بهبود خدمت‌رسانی به مسافران خط ریلی، سرعت قطار در مسیر تهران به مشهد از ۱۲۰ کیلومتر در ساعت به ۱۴۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش یافت که منجر به کاهش یک ساعت و نیم مسیر راه شد.

وی اظهار کرد: همچنین قطارهایی با میانگین عمر ۵۵ سال از مدار بهره برداری خارج شدند و در سال جاری از قطارهای لوکس پنج ستار بهره‌برداری شد.

ضیایی مهر تصریح کرد: با توجه به حجم مسافر جابه جا شده، خوشبختانه شاهد هیچ گونه حادثه‌ای برای مسافران نبودیم.

وی ادامه داد: طرح تابستانه راه‌آهن تا ۱۰ مهرماه ادامه دارد و پس از آن و در صورت کاهش تقاضا، ظرفیت قطارها نیز کاهش می‌یابد.