به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام سید محمود علوی امروز در سیزدهمین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور که در محل سالن ولی‌عصر(عج) دادگستری کل خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: همکاری‌های بسیار خوبی بین وزارت اطلاعات و دستگاه قضا وجود دارد و بدون فوت وقت مجوز قضایی در اختیار سربازان گمنام وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

وی افزود: در واقع در کنار دستگاه قضا بودن وزارت اطلاعات کمک‌های خوبی می‌تواند داشته باشد بنابراین  یکی از عرصه‌هایی که به آن تأکید مؤکد شده همکاری با دستگاه قضایی است و هم‌افزایی این دو دستگاه را سبب افزایش قدرت مقابله با دشمن و تهدیدات امنیت ملی می‌دانیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ما صرفاً با تهدیدات مواجه نیستیم، گفت: به برکت روح انقلابی حاکم بر دستگاه‌ها، ایمان، تعهد و دلبستگی مردم به نظام و پرچمداری فقیهی روشن ضمیر مانند مقام معظم رهبری، فرصت‌های بی‌شماری در اختیار ما است که باید با برنامه‌ریزی، اغتنام فرصت داشته باشیم.

علوی با اشاره به اینکه تهدیدها در برابر فرصت‌ها اندک است، تصریح کرد: اما اگر همین تهدید اندک نیز شناخته و برطرف نشود ضربه و آسیب خود را وارد می‌کند ضمن اینکه زیان از دست دادن فرصت‌ها و بهره‌برداری نشدن از آن بیش از  تهدیدها می‌تواند باشد لذا دستگاه‌های متولی باید به فرصت‌ها بپردازند.

وی ادامه داد: تهدیدها ما را به مقابله می‌طلبد و اکنون عرصه، عرصه جنگ با تهدیدها است بنابراین غفلت و ناهوشیاری قابل قبول نیست و در عرصه نبرد خوابیدن روا نیست چرا که دشمن غفلت نمی‌کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به آسیب‌های با منشا درونی و خودی گفت: دشمن را باید هوشمندانه رصد کنیم و هرچه بتوانیم پیشگیری کنیم خسارت‌های آن کمتر است بنابراین کار وزارت اطلاعات این است که بر اساس قرائت‌ها و نشانه‌ها، چالش‌ها را شناسایی و پیش‌بینی کرده و برای پیشگیری از وقوع آن به دستگاه‌های مربوطه اعلام کند.

وی افزود: وزارت اطلاعات با بنیه علمی بالای کارکنانش به ریشه یابی تهدیدها و آسیب‌ها می‌پردازد و شناسایی آسیب‌ها می‌تواند هزینه را کاهش دهد.

علوی با بیان اینکه یکی از آسیب‌هایی که با آن روبه‌رو هستیم آسیب‌های شخصیتی در جامعه است، گفت: فردی که زورگویی و تحکم به خرج می‌دهد به دلیل ذلتی است که درون خودش احساس می‌کند و احساس حقارت ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها است پس باید کرامت انسانی حفظ شود تا جامعه در برابر این آسیب‌ها ایمن شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اگر بخواهیم حفاظت و خود حراستی را در جامعه افزایش دهیم باید کرامت انسانی را که خداوند به انسان‌ها داده است را شکوفاتر کنیم، گفت: مجازات کیفر شرعی و قانونی انسان مجرم باید اجرا شود اما اسلام اجازه توهینی که کرامت انسانی را مخدوش کند را نمی‌دهد.