به گزارش افکارنیوز،

سردار بهمن امیری مقدم گفت: با اعلام ربوده شدن خانمی 19 ساله ای در 14 آذرماه در خیابان امام رضا (ع) شهرستان فریمان به مرکز فوریت های پلیسی 110 با توجه به حساسیت موضوع ،تحقیقات پلیسی برای پیگیری سریع آغاز شد.

 

گروگانگیران میلیاردی در مشهد دستگیر شدند

وی افزود: برابر اظهارات خانواده فرد ربوده شده مشخص شد که زن جوان به همراه همسرش از مشهد به مقصد تربت جام به عنوان مسافر سوار بر خودروی پژو 405 شدند که در خیابان امام رضا(ع) شهرستان فریمان خودرو متوقف و همسر گروگان 19ساله به منظور خرید ،تنها چند دقیقه از خودرو پیاده شد که سه سرنشین خودرو اقدام به ربودن زن جوان کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: در حالی که تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی و ماموران کلانتری مرکزی فریمان ادامه داشت ،گروگانگیران بعد از گذشت چهار ساعت در تماس با خانواده گروگان ،درخواست مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای آزادی فرد ربوده شده کردند.

سردار امیری مقدم افزود: ماموران پلیس آگاهی فریمان و کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با بهره‌گیری از علوم و فنون پلیسی و تکنیک‌های نوین کشف جرم و ردزنی های گسترده، یکی از گروگانگیران را شناسایی و تحت تعقیب قرار دادند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با وجود تغییر محل اختفای گروگانگیران، پس از تلاش گسترده ماموران انتظامی ،خودروی آن ها در ساعت 10 صبح روز گذشته (پانزدهم آذر ماه) در منطقه طرقبه شهرستان بینالود شناسایی شد.

سردار امیری مقدم افزود: ماموران انتظامی با تعقیب و مراقبت های نامحسوس، گروگانگیران را که دو مرد و یک زن بودند در وکیل آباد مشهد در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با اشاره به اعترافات متهمان به گروگانگیری گفت: محل اختفای فرد ربوده شده که در ارتفاعات شهرستان بینالود محله طرقدر بود شناسایی و زن جوان صحیح و سالم آزاد و تحویل خانواده‌اش شد.

سردار امیری مقدم با اشاره به این که با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان فریمان در کمتر از 24 ساعت این پرونده به نتیجه رسید، اظهار داشت: تحقیقات درباره این پرونده و روشن شدن چگونگی ماجرا ادامه دارد.