به گزارش افکارنیوز،

حسن نجمی سرپرست دو ایستگاه آتش نشانی مشهد گفت : مقارن ساعت 10:18 امروز با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله نجاتگران و آتش‌نشانان ایستگاه های شماره 1 ، 44 و 28 را به محل حادثه در خیابان آیت الله عبادی اعزام شدند.

 

انفجار توام با آتش سوزی در یک واحد مسکونی

 

 

وی افزود : این حادثه بر اثرانفجار آبگرمکن در منزل مسکونی در خیابان آیت الله عبادی روی داده است.

سرپرست دو ایستگاه اتش نشانی مشهدگفت: محل حادثه یک منزل مسکونی دو طبقه بود که انفجار در زیر زمین آن اتفاق افتاده و منجر به آتش سوزی و تخریب در ، پنجره و شیشه های زیر زمین شد.

به گفته حسن نجمی بر اثر این حادثه یک مرد 68 ساله و پسر 9 ساله که در زیر زمین منزل قصد روشن کردن آبگرمکن را داشتند ، با بروز انفجار توام با آتش سوزی دچار سوختگی شدند.

وی افزود: آتش نشانان با قطع جریان برق و گاز اقدامات اولیه ایمنی را انجام داده و با استفاده از تجهیزات اطفایی ، آتش سوزی را مهار و خاموش کرده و همچنین آسیب دیدگان این حادثه را جهت مداوا و انتقال به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

سرپرست ایستگاه های شماره 2 و 44 آتش نشانی مشهد با بیان اینکه تحقیقات بیشتر در خصوص علت این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در حال انجام است گفت : بر اساس بررسی های اولیه ما نشت گاز از شیلنگ آبگرمکن و ایجاد جرقه ، علت بروز این حادثه و سوختن بخشی از لوازم مستعمل و قابل اشتعال موجود در زیر زمین تخمین زده شده است.